اقتصادی

بیش از ۱۹هزار و۵۰۰هزار قطعه زمین برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن تامین شد

محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:  ۴هزار واحد نوسازی شده مسکن در بافت‌های فرسوده در نواحی شرقی کشور  به بهره برداری رسید.
 همچنین  واگذاری ۱۹۷۸۰ قطعه زمین به متقاضیان نهضت ملی مسکن به صورت انفرادی و گروهی در  نواحی شرقی کشور آغاز شد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه در دوران رئیس جمهور شهید قریب به ۱۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده و ناپایدار برچیده شد، گفت: در این مدت ۲۸۵ هزار پروانه جدید صادر شد که از این تعداد تا کنون ۱۰۲ هزار واحد به بهره برداری رسیده است و ۲۵ هزار واحد نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

آیینی بیان کرد:سرعت نوسازی مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری با توجه به وجود امکانات زیربنایی و روبنایی در این محدوده‌ها، از سرعت بالایی برخوردار است و بازآفرینی شهری به بازگشایی معابر در این محدوده‌ها با کمترین هزینه به شهرداری‌ها کمک می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  افزایش ۲۰۰ میلیون یورویی سرمایه صندوق ضمانت صادرات

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با اشاره به اینکه برای اجرای نهضت ملی مسکن به احیای بافت‌های فرسوده باید توجه کرد، بیان کرد: وزیر راه و شهرسازی مکررا بر اهمیت نوسازی در بافت‌های فرسوده تاکید دارند و از نظر وی نوسازی بنا‌های ناپایدار در بافت‌های فرسوده به اندازه ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن مهم است، بلکه مهم‌تر، زود بازده‌تر، اثربخش‌تر و مفیدتر است.

خبرنگار: محبوبه کباری 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *