ورزشی

تاج: هدفمان تجهیز زیرساخت‌ها برای ورزشگاه‌ها است

مهدی تاج، رئیس فدراسیون در حاشیه کلاس دوره مربیگری درجه A آسیا، اظهار داشت: امروز می‌بینم خیلی از بازیکنانی که برای تیم ملی زحمت کشیدند، در این کلاس حضور دارند و سایر دوستان نیز جزء اهالی فوتبال هستند. اعتقاد دارم حتما باید آموزش را از AFC گرفت و به کشور آورد. اکنون تقریبا همه آموزش‌ها را خود فدراسیون انجام می‌دهد و در حال حاضر ۲ کلاس A در حال برگزاری است و اختتامیه یک کلاس B هم داریم. این کار بسیار خوب است. دوره‌های مربیگری به رشد فوتبال کمک بسزایی می‌کند.

وی افزود: فوتبال ویژگی‌های خاص خودش را دارد. برد، باخت و حواشی‌اش خیلی بزرگ می‌شود، زیرا عمده صفحات رسانه‌ها از فوتبال پر می‌شود. فوتبال با این همه جذابیت با هیچ پدیده اجتماعی قابل مقایسه نیست. ۳ شب قبل در خرم آباد بودیم و برای خود من خیلی مهم بود که این همه جمعیت به ورزشگاه آمده که البته خطراتی هم دارد.

مطلب پیشنهادی:  کشتی آزاد قهرمانی آسیا/ آزادکاران ایرانی رقبای خود را شناختند

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: وقتی در ورزشگاه ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفری، ۳۰ هراز نفر می‌آیند، ممکن است اتفاق بدی هم بیفتد. امسال خدا رحم کرد که هیچ اتفاقی در هیچ ورزشگاهی نیفتاد، اما معلوم نیست سال بعد هم به این شکل باشد. به همین دلیل به سازمان لیگ فشار آوردیم که تا زمان فراهم نشدن زیرساخت‌هایی مثل بلیت الکترونیک، دوربین‌های چهره زن و… لیگ برگزار نشود. حتما باید به اندازه ظرفیت تماشاگر بیاید و افراد روی صندلی‌های خودشان بنشینند. سال گذشته اتفاقاتی افتاد که مردم از تماشای مسابقه محروم شدند.

تاج عنوان کرد: اکنون ستادی به نام تجهیز ورزشگاه‌ها تشکیل دادیم تا تک تک مشکلات ورزشگاه‌ها در آن بررسی شود و هیچ باشگاهی نیست که نداند ورزشگاهش چه ایراد‌هایی دارد. ممیزی هم دست AFC است که خود خواستند در ایران حضور داشته باشند و لیستی از مشکلات را به ما ارائه بدهند.

مطلب پیشنهادی:  تنیسور ۲۰ ساله ایتالیایی با شکست جوکوویچ شگفتی ساز شد + فیلم

وی خاطرنشان کرد: اگر بتوانند این زیرساخت‌ها را فراهم کنند که می‌توانیم بازی‌ها را در آن برگزار کنیم، اما اگر نتوانند در ورزشگاه خود میزبانی کنند، باید در ورزشگاهی بازی کنند که این ویژگی‌ها را دارد. این مسائل به فوتبال کمک می‌کند.  

تاج تصریح کرد: همه مجموعه فدراسیون در اختیار شما است تا بهترین آموزش‌ها را بدهیم. امیدواریم این دوره به بهترین شکل برگزار شود. این افرادی که می‌بینم، راه طی شده را کامل دیده‌اند. آنها بیگانه با مسائل فعلی و بی‌خبر از گذشته فوتبال نیستند، زیرا بسیاری از شما کاپیتان و بازیکن تیم ملی بودید. خیلی موثرتر است که شما به مجموعه فوتبال کشور بیایید. اکنون بیش از ۳ هزار نفر دارای مدرک A هستند، اما ۳ هزار تیم نداریم.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *