ورزشی

عبدی: ما به بازی‌های دوستانه در سطح بین‌المللی نیاز داریم

حسین عبدی سرمربی تیم ملی جوانان ایران درباره  قرعه این تیم در مرحله انتخابی نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۵ آسیا که با تیم‌های هند، مغولستان و لائوس همگروه شده است، گفت: قرعه کشی را از صبح پیگیری می‌کردیم که این موضوع فقط مربوط به تیم جوانان نبود بلکه قرعه نوجوانان را هم پیگیری می‌کردیم به این دلیل که بحث تیم‌های ملی است و باید روی آن‌ها حساس باشیم تا هر کمکی می‌توانیم برای صعود این تیم‌ها به دور نهایی جام ملت‌های آسیا و سپس جام جهانی داشته باشیم.

او ادامه داد: در قرعه کشی دور نهایی انتخابی جام ملت‌های زیر ۲۰ سال آسیا در گلدان اول بودیم که باعث شد در یک گروه چهار تیمی با حضور تیم‌های لائوس، هند و مغولستان همگروه شویم و امیدوارم بتوانیم از این گروه با آمادگی بالای بازیکنان صعود کنیم.

سرمربی تیم ملی زیر ۲۰ سال فوتبال کشورمان افزود: امیدوارم بازی‌های دوستانه خوبی را در سطح بین المللی با توجه به مشخص شدن گروه داشته باشیم.

مطلب پیشنهادی:  صربستان ۳ - ۱ ایران؛ پائز کارش را با باخت شروع کرد

عبدی درباره  شرایط تیم ملی جوانان گفت: متاسفانه اندکی کارمان را با تاخیر شروع کردیم که به دلیل تعطیلات نوروزی بود. اصرار داشتم قبل از پایان فروردین امور اولیه جوانان را انجام داده باشیم که شامل رویت بازیکنان مستعد در سطح کشور و همچنین باشگاه‌های مختلف بود. کار چهار ماه را به سختی در یک ماه انجام دادیم، شهرستان‌های زیادی رفتیم و بازیکنان زیادی را در تیم‌های مختلف دیدیم. بین اردو‌ها شهرستان‌های مختلف رفتیم که کار سختی بود.

سرمربی تیم جوانان ایران ادامه داد: بازیکنانی که سال گذشته در رده نوجوانان بودند حالا با تیم‌های بزرگسالان خود تمرین می‌کنند. فکر می‌کنم یکی از معضلاتی که با تیم‌های محترم باشگاهی باید حل کنیم روی برنامه ریزی درباره حضور بازیکنان است تا در اردو‌های ما شرکت کنند. انتهای هر تیمداری و باشگاهداری داشتن یک تیم ملی قوی است که باشگاه‌ها به آن افتخار کنند امیدوارم این هماهنگی صورت بگیرد همانطور که از قبل بوده و بتوانیم همه بازیکنان را در اختیار داشته باشیم.

مطلب پیشنهادی:  سیدبندی رقابت‌های کشتی المپیک پاریس اعلام شد

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *