ورزشی

تقابل کروات‌ها با ماتادورها/ فاتح یورو ۲۰۲۰ به مصاف آلبانی می‌رود

در چارچوب مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ امروز سه دیدار از  گروه‌های A  و B برگزار می‌شود.

سوئیس – مجارستان / ۱۶:۳۰

تیم ملی فوتبال آلمان در دیدار افتتاحیه یورو ۲۰۲۴ موفق شد با نتیجه ۵ بر یک از سد اسکاتلند بگذرد تا ژرمن‌های میزبان خط و نشانی برای سایر همگروهی هایشان بکشند.

مجارستان در سال‌های دور یکی از قدرت‌های بزرگ فوتبال اروپا بود و در همه‌ای رقابت‌ها مدعی بود، اما مجار‌ها سال هاست که از دوران اوج شان فاصله گرفته اند و تیمی درجه ۳ اروپایی محسوب می‌شوند در سوی مقابل سوئیسی‌ها در همه مسابقات اخیر جام جهانی و یورو حضور داشته اند، اما توفیقی در این مسابقات مختلف تاکنون نداشته اند.

۲ تیم تاکنون ۴۶ بار در دیدار‌های مختلف به مصاف هم رفته اند که ۳۰ برد برای سوئیس، ۱۱ برد برای مجارستان و ۵ بازی نیز با تساوی به پایان رسیده است.

مطلب پیشنهادی:  لیست اعزامی تیم والیبال جوانان به مسابقات قهرمانی آسیا

اسپانیا – کرواسی/ ۱۹:۳۰ 

در گروه B یورو ۲۰۲۴ که گروه مرگ لقب گرفته است در اولین دیدار اسپانیا به مصاف کرواسی می‌رود. ۲ تیم یکی از جذاب‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین بازی‌های دوره گذشته جام ملت‌های اروپا را برگزار کردند؛ جایی که پس از تساوی ۳بر۳ دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه، لاروخای لوئیز انریکه در نهایت بازی را ۵-۳ برد و راهی یک‌چهارم نهایی شد.

اسپانیا و کرواسی سال گذشته در فینال لیگ ملت‌های اروپا نیز مقابل هم صف‌آرایی کردند که آن‌جا هم اسپانیا دست بالاتر را داشت و با پیروزی در ضربات پنالتی، قهرمانی را از یاران لوکا مودریچ گرفت.

۲ تیم تاکنون ۱۰ بار به مصاف یکدیگر رفته اند که سهم اسپانیا ۶ برد، کرواسی ۳ برد و یک بازی نیز با تساوی به پایان رسیده است.

ایتالیا – آلبانی/ ۲۲:۳۰ 

در دیگر بازی این گروه شاگردان لوچانو اسپالتی  به مصاف آلبانی می‌روند در نگاه اول به نظر می‌رسد لاجوردی پوشان کار راحتی پیش رو دارند، اما آلبانی در بازی هایش اخیرش تیمی سرسخت نشان داده است.

مطلب پیشنهادی:  برتری جوانان بسکتبالیست ایران برابر لبنان

در یورو ۲۰۲۰ بسیاری از کارشناسان شانس چندانی برای قهرمانی ایتالیا قائل نبودند، اما آن ها با عملکردی خوب توانستند جام را به خانه ببرند و آن‌ها امیدوارند  میزبانی آلمان همچون جام جهانی ۲۰۰۶ که قهرمانی را به دست آوردند خوش یمن باشد و در قهرمانی یورو نیز دبل کنند. اسپانیا تنها تیمی  است که تاکنون موفق شده است که در ۲ دوره یورو ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ فاتح این مسابقات شود.

۲ تیم تاکنون ۴ مرتبه به مصاف یکدیگر رفته‌اند که هر ۴ بازی با برتری آتزوری خاتمه یافته‌است.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *