فرهنگی

برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است

حمید انصاری، سردبیر برنامه «انتخاب ایران»، در رابطه با این برنامه انتخاباتی گفت: برنامه انتخاب ایران یک برنامه‌ای است که بعد از شهادت آیت الله رئیسی به خاطر انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، شرایط فوری و اضطراری پیش آمد که بر خلاف روند گذشته که برنامه ساز‌ها چند ماه فرصت داشتند ایده پردازی کنند تا به تولید محتوا برسند، اینگونه نبود.

وی افزود: با وجود اینکه جلسات ستاد انتخابات چند روز بعد از شهادت آیت الله رئیسی تشکیل شد، اما فرصت کمتری در اختیار برنامه سازان بود.

انصاری با اشاره به هدف برنامه «انتخاب ایران»، بیان کرد: بحث اصلی برنامه کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است. در حال حاضر خیلی از مردم در انتخابشان تردید دارند یا حتی افرادی وجود داشته باشند که عدم مشارکتشان به خاطر بحث انتخاب باشد و نمی‌دانند بین این گزینه‌ها چه شخصی را انتخاب کنند.

مطلب پیشنهادی:  روحانی جوانی که ۴۷ مرتبه به خواستگاری رفت + فیلم

سردبیر برنامه «انتخاب ایران» با بیان مردمی بودن فضای برنامه، اذعان داشت: این برنامه می‌خواهد کمک کند با یکسری شاخص‌هایی مردم با شاخص‌های یک رئیس جمهور تراز و کارآمد آگاه شوند و از زبان خود مردم کمک گرفته شود تا افرادی که تردید دارند به گزینه رئیس جمهور کارآمد برسند.

انصاری در رابطه با چرایی تولید این برنامه، گفت: خیلی از برنامه‌های تلویزیونی به خاطر بیانات صریح مشارکت حداکثری و این یکی از ماموریت‌های اصلی برنامه‌های صدا و سیما هست، شاید برخی از برنامه‌ها به این سمت حرکت می‌کنند تا بحث مشارکت را مطرح کنند یا برخی به مشکلات مردم می‌پردازند.

وی ادامه داد: در عین اینکه هر دو ماموریت مهم است، اما کمک به انتخاب مردم هم اهمیت دارد. ما این فضای خالی را در برنامه‌های تلویزیونی دیدیم که  زبان خود مردم کمک کند تا یکسری شاخص‌ها بیشتر تبین شود و ذهن مخاطب درگیری بیشتری برای انتخاب شاخص‌های رئیس جمهور اصلح داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:  برنامه سازان به درک درستی از مستند رسیده‌اند

سردبیر برنامه «انتخاب ایران» با اشاره به تیم تولید این برنامه گفت: به علت شرایط فوری و اضطراری که ایجاد شد مراحل پیش تولید بسیار محدود بود. اما قالب برنامه به این صورت است که تیم‌های پرتابل و گزارشگری جمع شدند و فضای کلی برنامه گزارش مردمی محور است.

وی افزود: ما ماموریت و هدف برنامه را برای تیم‌های پرتابل شرح دادیم تا در کمک به انتخاب آگاهانه با یک نگاه سناریویی فضای کارگردانی و هنری را مد نظر گرفتند تا این سناریو را در مکان‌های مختلف در حالت‌های مختلف با قالب گزارش‌های مختلف مردمی آماده می‌شود.

انصاری با اشاره به روند این برنامه، گفت: تقریبا ۳ الی ۴ آیتم گزارش مردمی هر روز به آنتن شبکه می‌رسد و مجری با تشریح فرایند و موضوع برنامه کار را شروع می‌کند و با پخش گزارشات مردمی، سعی کند مردم را درگیر کند تا به انتخاب خردمندانه بدونه جهت گیری از جانب ما برسند.

مطلب پیشنهادی:  دانلود مداحی شب اول محرم ۱۴۰۳ با نوای حاج محمود کریمی

ویژه برنامه «انتخاب ایران» به تهیه کنندگی محمد علی بازی با هدف کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم در انتخابات از شنبه ۲۶ خرداد ماه ساعت ۲۳ به صورت زنده به روی آنتن شبکه افق می‌رود.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *