اقتصادی

زلنسکی شرط مذاکره با روسیه را اعلام کرد

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایسنا  زلنسکی یکشنبه پس از کنفرانسی در سوئیس که با محوریت «صلح» اما بدون حضور روسیه برگزار شد، گفت: «اگر روسیه به تمامیت ارضی ما احترام بگذارد، ما آماده هستیم تا از فردا مذاکرات با روسیه را آغاز کنیم.»

سوئیس از ۱۵ تا ۱۶ ژوئن میزبان کنفرانسی درباره اوکراین در استراحتگاه بورگن‌اشتوک بود. ولادیمیر خوخلوف، سخنگوی سفارت روسیه در برن، در ماه آوریل به اسپوتنیک گفت روسیه دعوت‌نامه‌ای دریافت نکرد، اما حتی اگر دریافت کرده بود، در این کنفرانس شرکت نمی‌کرد.

روسیه به طور مداوم اعلام کرده است، اگر اوکراین دستاوردهای ارضی نیروهای روسیه از زمان آغاز عملیات نظامی را به رسمیت بشناسد، برای مذاکرات صلح آماده است. با این حال، کی‌یف با چنین شرایطی موافق نیست و خواستار خروج نظامیان روس از مرزهای بین‌المللی خود است.

به گزارش اسپوتنیک، از سوی دیگر زلنسکی به دنبال وقوع جنگ، قانونی را در کشورش به تصویب رساند که هرگونه مذاکرات صلح با مسکو، تا زمانی که ولادیمیر پوتین در مقام ریاست جمهوری روسیه باشد، ‌رد می‌کند. علاوه بر این، دوره ریاست جمهوری زلنسکی به اتمام رسیده و انتخابات تازه‌ای برگزار نشده است و مسکو مشروعیت زلنسکی را زیر سوال می‌برد و تاکید دارد اگر بحث امضای سندی برای پایان جنگ مطرح باشد، اعتبار زلنسکی مساله است.

مطلب پیشنهادی:  گزارش عملکرد سال مالی ۱۴۰۲ شرکت پتروشیمی بوعلی سینا (بخش دوم)

311311

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *