اقتصادی

کیفیت هوای تهران امروز در چه وضعی است؟

به گزارش خبرآنلاین، کیفیت هوای تهران در روز دوشنبه همزمان با عید قربان در وضعیت قابل قبول قرار دارد و شاخص لحظه‌ای روی عدد ۸۴ قرار گرفته است.

ایرنا در خبری نوشت: بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا امروز نسبت به روز گذشته بهتر است به وضعیت قابل قبول برگشت در حالیکه در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۱۶ (ناسالم برای گروه‌های سنی حساس) قرار داشت.

وزش باد و بارش پراکنده باران در مناطق مختلف تهران طی عصر و شب گذشته باعث بهبود کیفیت هوای پایتخت در روز جاری شد.

بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران تنها ایستگاه پارک شکوفه (منطقه ۱۴) در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد اما در سایر نقاط تهران کیفیت هوا در شرایط قابل قبول و سالم است.

شهروندان تهرانی‌ از ابتدای امسال تاکنون، پنچ روز هوای پاک و ۷۳ روز هوای سالم و ۹ روز هم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس استنشاق کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی:  گزارش عملکرد شرکت تامین سرمایه نوین (بخش دوم)

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی در مجموع ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا «پاک»، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا «قابل قبول یا متوسط»، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا «ناسالم برای گروه‌های حساس»، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا «ناسالم»، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا «بسیار ناسالم» و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا «خطرناک» است.

۴۷۲۳۶

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *