اجتماعی

حجاج ایرانی با انجام اعمال ایام تشریق منا را ترک می‌کنند

بیش از ۸۷ هزار زائر ایرانی امروز سه شنبه پس از سه روز بیتوته در سرزمین منا و انجام رمی جمرات سه گانه با این سرزمین وداع کرده و عازم مکه مکرمه می‌شوند.

غلامرضا رضایی مدیر عملیات حج ۱۴۰۳  اظهار داشت: از صبح امروز (۱۲ ذی‌الحجه بوقت عربستان) حجاج ایرانی اعمال سومین روز حضور در منا و رمی جمرات را انجام داده و با حدود ۴۰۰ دستگاه اتوبوس از منا به مکه منتقل می‌شوند.

وی گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده؛ اتوبوس‌ها از ظهر در نزدیکی خیمه کاروان‌های ایرانی مستقر می‌شوند و کار نقل و انتقال زائران در بعدازظهر انجام می‌شود.

بگفته وی عملیات انتقال توسط حمل و نقل ترددی دو مرحله دارد که مرحله اول آن نیمه شب دوشنبه برای ۱۸ هزار نفر از معذورین انجام شد و مرحله دوم از بعد ازظهر امروز است و قبل از آن هم وسایل و ساک حجاج با کامیونت به هتل‌ها ارسال گردید.

مطلب پیشنهادی:  امداد رسانی عوامل عملیاتی هلال‌احمر استان تهران به ۳۴ حادثه در ۶ روز ابتدایی طرح ملی نوروزی

وی افزود: حاجیانی که محل اقامت شان در مکه دورتر از منطقه منا واقع شده است با اتوبوس جابه جا می‌شوند و برخی نیز که هتل هایشان نسبت به منطقه منا نزدیک است ترجیح می‌دهند با پای پیاده به محل اسکان خود بروند.
مدیرعملیات حج ۱۴۰۳؛ وضعیت عمومی زائران را خوب عنوان کرد و گفت: انجام مناسک حج توسط حجاج کشورمان در ایام تشریق طبق برنامه ریزی‌ها و بحمدالله بدون مشکل خاصی پیش رفته است.

 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *