فرهنگی

خلق صد تصویر برای صدسالگی استاد باستانی پاریزی

موسسه آینه دار دوران، سلسله برنامه‌های «تا صد سالگی استاد باستانی پاریزی» را با اعلام فراخوان خلق صد تصویر به نام و یاد این استاد فقید آغاز کرد.

بر اساس فراخوان «خلق صد تصویر برای صد سالگی استاد محمد ابراهیم باستانی پاریزی»، هنرمندان علاقه‌مند برای دریافت شرایط ارائه اثر و همکاری یا شرکت در بخش رقابتی جشنواره می‌توانند مشخصات و درخواست خود را به پست الکترونیکی tandis@jayezetandis.ir ارسال کنند.

داوری بخش انتخاب اثر در این رویداد توسط علی اکبر صادقی، مصطفی گودرزی، مهنوش مشیری، کوروش پارسانژاد و محمدرضا دوست محمدی انجام خواهد شد.

در مراسمی که روز گذشته دوشنبه ۲۸ خردادماه در محل باغ موزه نگارستان برگزار شد، ضمن اعلام این فراخوان، سالن اختصاصی باستانی پاریزی در فضای موزه باغ موزه نگارستان افتتاح شد.

در این سالن آثاری هنری به یاد و نام باستانی پاریزی توسط هنرمندان علاقه‌مند به وی همچون زنده یاد کامبیز درمبخش، حسین محجوبی، یدالله کابلی و … خلق و اهداء شده و در کنار اتاقی برای نمایش یادگار‌هایی از او به نمایش گذاشته شده است.

مطلب پیشنهادی:  مترو هم رنگ و بوی نمایشگاه کتاب گرفت

طراحی و اجرای این سالن و اطاق باستانی پاریزی را اکبر نیکان پور انجام داده است.

در مراسمی که برای اعلام فراخوان «خلق صد تصویر برای صد سالگی استاد باستانی پاریزی» و افتتاح سالن برگزار شد، مجید منتظرظهور رئیس باغ موزه نگارستان، حسن باستانی راد استاد تاریخ، حمید باستانی پاریزی فرزند استاد و سید عباس دعایی دبیر برنامه آینه دار دوران به سخنرانی پرداختند.

همچنین تفاهم نامه تداوم همکاری درباره سالن باستانی پاریزی در باغ موزه نگارستان به امضاء رسید و از سردیس محمد ابراهیم باستانی پاریزی رونمایی شد.

در پایان ضمن دعوت از تمامی هنرمندان تصویرگر برای شرکت در رویداد تصویرگری «تا صدسالگی» اعلام شد که داوری آثار در زادروز علی اکبر صادقی انجام می‌شود.

منبع: مهر

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *