سیاسی

یارانه نقدی در دولت سیزدهم حدود ۹ برابر شد

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری مشترک با صولت مرتضوی و بهرام عین اللهی وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار کرد: در روز‌های آخر فعالیت دولت سیزدهم هستیم. در پی شهادت آیت الله رئیسی و همراهانش با انتخابات زودهنگام مواجه شدیم، اما دولتمردان متعهدند با سرعت مضاعف آنچه رئیس‌جمهور شهید وعده داده بود را تکمیل کنند.

افزایش حدود ۹ برابری یارانه نقدی در دولت سیزدهم

وی ادامه داد: از امروز به صورت روزانه فعالیت‌ها و اقدامات دولت سیزدهم در این مدت کمتر از ۳ سال را معرفی می‌کنیم. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزء دستگاه‌های مورد ارجاع مردم و مرتبط با بحث رفاه و یارانه نقدی است. در این دولت یارانه نقدی حدود ۹ برابر شد، همچنین کالابرگ الکترونیکی با استقبال خوبی از سوی مردم همراه شد.

مطلب پیشنهادی:  روایتی از سایه بلند امیر دیپلماسی بر وزارت‌خارجه کشورمان/ شهیدی که اعضای سازمان ملل به احترام نامش بلند شدند

بهادری جهرمی اظهار کرد: حوزه سلامت هم جزء حوزه‌های اولویت دار دولت است و روزانه در ابتدای این دولت، با ۷۰۹ متوفای کرونایی مواجه بود که در این دولت به صفر رسید. شهید رئیسی به حوزه درمان و سلامت توجه ویژه‌ای کرد. شورای عالی سلامت را بعد از ۱۰ سال احیاء کرد. درمان کودکان زیر ۵ سال و همچنین دهک‌های نخست رایگان شد.

دبیر هیئت دولت یادآور شد: در این ۳ سال ۸ جلسه شورای عالی اشتغال برگزار شد که ۷ جلسه آن در زمان حیات شهید رئیسی بود.

مرتضوی: نرخ بیکاری در دولت سیزدهم ۱.۲ درصد کاهش یافت

وزیر کار گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۲ و نیم میلیون فرصت شغلی در کل کشور ایجاد شده و با توجه به افزایش جمعیت فعال کشور نرخ بیکاری کاهش ۱.۲ درصدی داشته است.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *