ورزشی

احسان حدادی رئیس فدراسیون دوومیدانی شد

مجمع انتخابات فدراسیون دوومیدانی به ریاست محمدشروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد که در نهایت احسان حدادی قهرمانی المپیکی و جهانی این رشته با کسب ۴۰ رای از ۶۰ آرای اعضای مجمع به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.

در این مجمع، مهران تیشه‌گران یک رای، روح‌االه عسگری یک رای و عباسعلی مدیح ۱۷ رای بدست آوردند.

ایرج عرب و هاشم خزائی پیش از آغاز مجمع انصراف خود را اعلام کردند همچنین مصطفی زرین افضل و هاشم صیامی نیز در حین برگزاری مجمع و قبل از رای‌گیری انصراف دادند.

احسان حدادی پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: دستتان درد نکند به بنده حقیر اعتماد کردید و مسئولیت سنگینی است. سوگند یاد می کنم که همگی با هم اتحاد داشته باشیم و از همه دوستان و نامزدها می خواهم که من را پشتیبانی کنند تا دوومیدانی را آباد کنیم.

او ادامه داد: دوومیدانی در المپیک ۱۴۸ مدال توزیع می شود که در ۱۰۰ سال گذشته فقط یک مدال کسب کردیم. از دوستان خواهش می کنم در کنار دوومیدانی باشند و از همه می خواهم سربازشان را حمایت کنند. در بازی های آسیایی ما می توانیم ۱۰ مدال کسب کنیم. 

مطیع دبیر فدراسیون دوومیدانی در مجمع انتخاباتی این فدراسیون گفت: بودجه دوومیدانی ۹۵ میلیارد است که تا این لحظه ۱۹ میلیارد در حساب فدراسیون دوومیدانی هست.۳ میلیارد  نیز اسبقیان معاون وزیر ورزش و جوانان برای تجهیز وسایل دوومیدانی کمک کرده است.

مطلب پیشنهادی:  اولین مدال پاکدامن در سال ۱۴۰۳ برنز شد/ کاپیتان به فینال نرسید

مهران تیشه گران نامزد انتخابات فدراسیون دوومیدانی درباره برنامه هایش گفت: من ۲۰ سال در دوومیدانی بودم. دوومیدانی. رشته جذابی است، اما متاسفانه دوومیدانی سال هاست که مرده است.با وجود اینکه چند سال در دوومیدانی نبودم، اما دلم با دوومیدانی است.

او ادامه داد: رای دادن در دوومیدانی باندی شده است. من ۳۰ سال است که در وزارتخانه هستم، اما اساسنامه مان درست نیست و کسی که سبقه ورزشی ندارد می آید. این رشته ورزشی با بودجه وزارت ورزش نمی چرخد. بودجه ۹۰ میلیارد تومان است، اما این رقم را به دوومیدانی نمی دهند. به کسی رای بدهید که سبقه مدیریتی داشته باشد و امیدوارم دوستان تصمیم درستی بگیرند و به فرد اصلح رای بدهند.

تیشه گران افزود: امیدوارم در بحث مالی فدراسیون دوومیدانی اقداماتی صورت بگیرد. من خواهش می کنم که به مدیر و دلسوز دوومیدانی رای بدهید. بحث هیئت رئیسه قوی برای من اولویت دارد و هیئت های استانی هیچ وقت دیده نشدند و گلایه مند هستندکه فقط به هیئت استان تهران توجه می شود.

او بیان کرد: تاکنون ۲، ۳ ورزشکار سهمیه المپیک گرفتند و این جای تاسف دارد. خواهش می کنم مباحث مدیریتی را رای دهندگان در نظر بگیرند. به حرف‌ها و برنامه های نامزدها گوش بدهید و به فرد اصلح رای بدهید.

مطلب پیشنهادی:  سویا ۱ - ۲ بارسلونا؛ ژاوی با پیروزی از کاتالان‌ها جدا شد

احسان حدادی کاندیدای ریاست فدراسیون دوومیدانی قبل از اعلام برنامه هایش کلیپی از افتخاراتش در دوومیدانی را پخش کرد.

حدادی در ادامه گفت: من احسان حدادی سرباز این رشته هستم و در ۲۳ سال حضورم سعی کردم که برای اهتزاز پرچم کشورمان افتخار آفرینی کنم. فدراسیون دوومیدانی خانه من است و اسبقیان و اعضای مجمع به نحوی دوومیدانی کار هستند. من برنامه هایم را تقدیم دوستان کردم. دوستان همه می دانید که در آموزش و پرورش ضعیف عمل کردیم و جایگاهی برای آنها ایجاد نکردیم. آموزش و پرورش باید بخشی از دوومیدانی باشد و همه قهرمانان از دانشگاه ها بیرون آمدند. من بهترین امکانات را داشتم و توانستم در المپیک مدال بگیرم . اگر می خواهیم در دوومیدانی مدال بگیریم باید اردوها برای ورزشکاران در نظر بگیریم. یک مربی ۱۰ تا قهرمان تولید می کنند. اخلاق را در دوومیدانی یاد گرفتیم و کفاشیان خیلی برای دوومیدانی زحمت کشید.

او بیان کرد: در فدراسیون احسان حدادی بی اخلاقی وجود ندارد. چرا مسابقات لیگ و قهرمانی کشور باید در تهران انجام شود و اگر در شهرستان ها این مسابقات برگزار شود خیلی بهتر است. احسان حدادی در زمانی که ورزشکار بود حقش را گرفت و می تواند حق ورزشکاران دیگر هم بگیرد. متاسفانه در عرصه بین المللی کاری نکردیم اما من از صدقه سر دوومیدانی ۲ زبان انگلیسی و روسی بلد هستم. ما می توانیم رئیس فدراسیون جهانی شویم. من قول می دهم ۲ سال آینده تعداد نشان های دوومیدانی ۲ رقمی می شود. 

مطلب پیشنهادی:  مرادخانی: اسکیت هنری جای پیشرفت دارد/ آرزویم حضور روی سکوی قهرمانی جهان است

هاشم صیامی دیگر نامزد انتخابات فدراسیون دوومیدانی گفت: من ۷ سال در دوومیدانی بودم. من در حادثه شیراز بی گناه بودم و بعد از من دیدید که چطور دوومیدانی اداره شد. قریب ۱۰ میلیارد برای تجهیز ورزش دوومیدانی هزینه کردم و ورزشگاه آفتاب انقلاب را ترمیم کردم و ۴ تیم را به مسابقات لیگ اضافه کردم. متاسفانه وزیر ورزش وقت در جام امام رضا شرکت نکرد. آن قدر به مسابقات ترکیه ورزشکاران را فرستادم که بعضی ها گلایه کردند.

او افزود: ۹ میلیارد بدهی مالیاتی را دادم. در بخش روابط بین الملل هم با ۴ کشور تفاهم‌نامه نوشتیم.

صیامی دلنوشته ای درباره احسان حدادی را برای حضار خواند.

روح الله عسگری کاندیدای انتخاباتی برنامه هایش را درمقاله ای توضیح داد.

عباسعلی مدیح درباره برنامه هایش گفت: ۲ دوره ریاست هیئت خراسان بودم. من برای اولین بار پیست دوومیدانی در شهرستان ایجاد کردم. 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *