اقتصادی

حداکثر قیمت هر شتر برای پرورش ۲۵ میلیون تومان است

نادر اسدزاده معاون پژوهش فناوری و انتقال یافته های موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در برنامه روزی نو رادیو اقتصاد از عرضه سالانه ۵ هزار تن گوشت شتر به بازار خبر داد و گفت: در قرآن به هیچ یک از دام ها به اندازه شتر اهمیت داده نشده است و آفرینش شتر همپای آسمان ها و زمین قرار دارد.

به گفته او، بنابر آمار با پرورش شتر می توان از گوشت، شیرخام و پشم استفاده کرد و همواره از حدود ۴۰ میلیون هکتار وسعت اراضی بیابانی می توان برای پرورش شتر استفاده کرد.

اسدزاده با بیان اینکه در مناطق بیابانی جز شتر قدرت پرورش دام دیگری وجود ندارد، افزود: سال ۲۰۲۴ از سوی سازمان خواروبار جهانی، سال جهانی شتر نامیده شد که براین اساس موسسه تحقیقات علوم دامی با مرکز تحقیقات یزد اولین کنگره بین المللی در ۲۳ و ۲۴ آبان و چهارمین کنگره ملی برگزار می کند.

مطلب پیشنهادی:  امکان ساخت ۴.۵ میلیون واحد مسکونی جدید در بافت‌های فرسوده

معاون پژوهش فناوری و انتقال یافته های موسسه تحقیقات علوم دامی ادامه داد: با توجه به ازدیاد تقاضا برای شیر و گوشت شتر، اکولوژیک پرورش شتر در کشور دیده شد، براین اساس دام هایی در اختیار جوانان برای پرورش شتر قرار می گیرد.

او قیمت هر شتر برای پرورش را ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: طرح های توجیهی برای پرورش شتر وجود دارد که در استان های خراسان جنوبی، یزد و سیستان و بلوچستان از این حرفه حمایت می شود.

خبرنگار: آزاده محبی

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *