علمی

ماهواره نقشه‌برداری ژاپن به فضا پرتاب شد

به گزارش خبرنگار فضا و نجوم خبرگزاری تسنیم، سازمان فضایی ژاپن(Jaxa) ماهواره جدیدی را برای نقشه‌برداری زمین و مدیریت بحران را با موفقیت به فضا پرتاب کرد. این ماهواره با موشک نسل جدید H3 از مرکز فضایی تانه‌گاشیما در جنوب غرب ژاپن به فضا پرتاب شد.

طبق گزارش مستقیم Jaxa، موشک H3 شماره 3 طبق برنامه‌ریزی پس از 16 دقیقه از پرتاب، محموله خود را با موفقیت در مدار زمین قرار داد. ماهواره پیشرفته نقشه‌برداری زمین (ALOS-4) به‌منظور نقشه‌برداری دقیق از زمین، جمع‌آوری داده برای مدیریت بحران و همچنین پایش فعالیت‌های نظامی با استفاده از حسگر مادون قرمز توسعه‌یافته توسط وزارت دفاع ژاپن، به فضا پرتاب شد.

ظاهراً موشک طبق برنامه‌ریزی عمل کرده است و انتظار می‌رود Jaxa در کنفرانس خبری جزئیات بیشتری را ارائه دهد. پرتاب این ماهواره در ابتدا برای روز یکشنبه برنامه‌ریزی شده بود، اما به دلیل شرایط بد آب و هوایی در محل پرتاب با تأخیر مواجه شد.

مطلب پیشنهادی:  ماهواره‌های خارجی تا 2 سال آینده از پایگاه‌های ایرانی پرتاب می‌شوند

این پرتاب، سومین پرتاب با موشک H3 محسوب می‌شود. پیش از این، یک پرتاب موفق در 17 فوریه انجام شده بود. نخستین پرتاب این موشک در سال گذشته با شکست مواجه شد و موشک به همراه محموله‌اش (ماهواره ALOS-3) منهدم شد.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *