اقتصادی

تامین اراضی ۴ میلیون واحد نهضت ملی مسکن تا پایان سال

هادی عباسی‌اصل معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون مسکن و ساختمان در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه دولت سیزدهم در بخش مسکن، مسئولانه وارد شد و اقدامات لازم برای رفع مشکل مسکن متقاضیان انجام داد گفت: هم اکنون بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد فرآیند ساخت شده و بیش از ۵۰۰ هزار واحد تکمیل شده است که تکمیل واحدها در ماه‌های آینده جهش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

عباسی اصل توضیح داد: دولت سیزدهم در رابطه با بخش مسکن ۳ فرصت را در نظر گرفت. فرصت نخست، تامین زمین بود تا قیمت تمام شده کاهش یابد که در لین حوزه کارهای مهمی انجام شد و هم‌اکنون شاهد جهش در تامین زمین در محدوه شهرها، شهرک‌ها و سواحل جنوبی هستیم.

وی با بیان اینکه فرصت دسترسی به تسهیلات فرصت دومی است که در دولت سیزدهم مدنظر قرار گرفت گفت: بیش از ۳۵۰ همت تسهیلات بانکی توسط بانک‌ها به بخش مسکن اختصاص یافت که باید تقویت شود.

مطلب پیشنهادی:  از ماجرای کندن چاه تا فرستادن شمر به کربلا/ امام حسین چه پیشنهادهایی به عمر سعد داد؟

عباسی‌اصل فرصت سوم را دسترسی بر ارزش افزوده عنوان کرد و گفت: در این بخش تلاش شد تا قیمت تمام شده با تامین زمین توسط دولت کاهش یابد.

وی تخصیص تسهیلات کم‌بهره  برای دهک‌های یک تا ۴ را که توان مالی مناسبی ندارند از تمهیدات دولت سیزدهم برای ساخت مسکن  اعلام کرد و گفت:  نرخ سود از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافت. همچنین در تکمیل مسکن مهر دولت سیزدهم بیش از ۱۳۰ هزار واحد را تکمیل کرد و تحویل داد و ۱۱۰ هزار واحد باقیمانده است که بدون پرونده‌های دارای تعارض تا پایان دولت تکمیل خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه  چنانچه مسائل بانکی و پرداخت تسهیلات حل شود می‌توان به تامین مسکن در کشور پاسخ مناسب داد گفت:  ۱۰۰ همت سرمایه بانک مسکن افزایش یافته است و با متعهد کردن بانک‌ها به پرداخت تسهیلات می‌توان در تکمیل واحدها تسریع بدهیم

مطلب پیشنهادی:  بابک درویش روحانی کیست؟

خبرنگار: محبوبه کباری

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *