اجتماعی

سقف کارت‌های چندمنظوره حمل و نقل عمومی افزایش یافت

علی اصغر قائمی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهل و ششمین جلسه شورا در جریان بررسی «الحاق یک تبصره ذیل ماده ۷ مصوبه تعیین نرخ بلیت و کرایه وسایل حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۱۴۰۳» و «الحاق یک بند به تبصره یکم ماده واحده مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران» با بیان اینکه سقف کارت‌های چندمنظوره از تاریخ اجرای این مصوبه برای تمامی اقشار از ۳۰۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد، اظهار کرد: شهرداری باید بار مالی ناشی از این مصوبه را محاسبه و به شورا ارسال کند.

وی با بیان اینکه دولت مکلف است طبق بودجه سنواتی به منظور حمایت و تجلیل از رشادت‌های جانبازان که حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه دارند و جانبازان دارای ۲۵ درصد جانبازی، خدماتی را ارائه کند، یادآور شد: شهرداری تهران موظف است نسبت به ارائه خدمات رایگان به این قشر اقدام و هزینه‌های آن را در حساب‌های فی ما بین دولت اعمال کند.

مطلب پیشنهادی:  اعلام جزئیات برگزاری انتخابات الکترونیک در تهران

قائمی با بیان اینکه برآورد مالی کارت منزلت و خبرنگاران ۶۲.۵ میلیارد تومان بوده که به بیش از ۸۸ میلیارد تومان در سال جاری می‌رسد و بار مالی سنگینی ندارد، خاطرنشان کرد: افزایش سنگین و جدی در این زمینه نداریم و تقاضای ما تصویب این الحاقیه است.

مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران هم در این جلسه گفت: ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان افزایش هزینه ناشی از افزایش سقف کارت منزلت ایجاد خواهد شد که به شورا ارائه می‌شود، اما در طرح دولت برای جانبازان و ایثارگران که به بیش از ۸۰۰ هزار نفر می‌رسد و تشخیص آن نیز سخت است، بار مالی سنگینی دارد.

وی افزود: تکلیف دولت باید به صورت دقیق در این طرح لحاظ شود؛ چراکه بار مالی چشمگیری دارد و باید به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.

مطلب پیشنهادی:  آخرین وضعیت ترافیکی مسیرهای منتهی به بهشت زهرا (س) از زبان سرهنگ فیروز کشیر

سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران هم با بیان اینکه آنچه در این زمینه اهمیت دارد اطلاع رسانی به شهروندان درخصوص رایگان کردن برخی خدمات و تخفیف هاست، اظهار کرد: بسیاری از شهروندان درخصوص این مصوبات بی اطلاع هستند و به نظر می‌رسد در شهرداری باید در مورد این تخفیف‌ها شفاف سازی کنیم.

وی ادامه داد: برای اماکن فرهنگی و ورزشی و حوزه حمل و نقل مصوباتی را برای اقشار مختلف داریم و می‌بینیم که در کف جامعه، افراد از آن مطلع نیستند. باید طرحی آماده شود که چنین مصوباتی توسط سازمان‌های مربوطه به اطلاع مردم برسد.

میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه فرآیند استفاده جانبازان از کارت بلیت‌ها معیوب است و کرامت آنها حفظ نمی‌شود، تصریح کرد: باید به صورت اینترنتی استفاده از این خدمات دنبال و کارت‌ها توسط پست برای افراد ارسال شود. درخواست ما این است که شهرداری تا زمان رفع این مسئله موضوع را دنبال کند.

مطلب پیشنهادی:  ثبت نام مشوق‌های مهارت آموزی از ۱۵ اردیبهشت آغاز می شود

گفتنی است این دو الحاق با حداکثر آراء موافق به تصویب رسید.

 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *