اجتماعی

گلایه عضو شورای شهر از رهاشدگی مرکز دپوی پسماند در منطقه ۱۹

 سوده نجفی صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به بازدید اخیرش از منطقه ۱۹ شهر تهران گفت: متأسفانه این منطقه با کمبود سرانه‌های درمانی و بهداشتی روبه‌روست؛ به‌گونه‌ای که حتی یک بیمارستان در این منطقه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است ۴۰ هزار واحد مسکونی در این منطقه ساخته شود که قطعا حجم زیادی از این جمعیت را به این منطقه اضافه می‌کند، گفت: لازم است که در حین ساخت واحد‌های مسکونی به تأمین سرانه‌های بهداشتی، خدماتی و آموزشی توجه شود وگرنه شاهد مشکل مضاعف در این منطقه خواهیم شد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت فاضلاب ناحیه ۳ در این منطقه گفت: به دلیل روان بودن و عدم وصل به فاضلاب شهری متاسفانه کشت سبزیجات و سیفی‌جات به لحاظ بهداشتی سلامت را به خطر می‌اندازد و لازم است وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی به مساله سلامت محصولات کشاورزی وارد شوند و این در حالی است که شهرداری تصفیه‌خانه خلیج فارس را در این منطقه احداث کرده؛ اما به دلیل مشکلات با شرکت آب و فاضلاب هنوز راه‌اندازی نشده است.

مطلب پیشنهادی:  کارگردان تبهکار به اعدام محکوم شد

وی با بیان اینکه یک مرکز دپوی پسماند ۲۵ هکتاری برای تولید کامپوست که قرار بود پسماند میدان مرکزی میوه و تره‌بار در این محدوده به کامپوست تبدیل شود، تعطیل شده، گفت: با تعطیلی این مرکز حجم زیادی از پسماند دپو شده و شیرابه نیز ایجاد شده و لازم است ساختمان پسماند برای این محدوده اقدام عاجل انجام دهد.

نجفی با اشاره به بروز تخلفات ساخت و ساز در زمین‌های خالی و کوره‌پزخانه‌های موقوفه گفت: از سال ۱۴۰۰ و در زمان اغتشاشات و در پی کوتاهی‌های صورت گرفته برخی از افراد سودجو که تعداد آنها محدودند و شناسایی هم شده‌اند، اقدام به ساخت و ساز ساختمان‌های هشت طبقه آن هم بدون پارکینگ و آسانسور و بدون اخذ مجوز و تأییدیه‌ها کرده‌اند و نکته قابل توجه این است که با وجود حکم قضایی شهرداری تهران در مورد ساخت و ساز‌های تهران اداره آب، برق و گاز به این ساختمان‌ها خدمات می‌دهد که نباید این اتفاق رخ دهد.

مطلب پیشنهادی:  کوتاهی دست مجرمان از سیم‌کارت تلفن همراه برای ارتکاب جرائم

وی ضمن انتقاد از ضعف عملکرد شرکت شهربان و حریم‌بان برای جلوگیری از بروز این ساخت‌وساز‌ها گفت: لازم است که برای چند سودجویی که این اقدامات را انجام می‌دهند، جرم‌انگاری شود و در عین حال برخورد قضایی هم صورت گیرد.

 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *