اقتصادی

تلگراف: اوکراین فاسدتر از آن است که عضو ناتو شود

به گزارش خبرآنلاین این روزنامه امروز (چهارشنبه) گزارش داد که در این نشست که قرار است از ۹ تا ۱۱ ژوئیه در واشنگتن برگزار شود، متحدان ناتو از کی‌یف درخواست خواهند کرد برای رسیدگی به فساد قبل از مذاکرات عضویت «اقدامات بیشتری» را انجام دهد.

به نقل از ایسنا این مقام وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت که این موضع به صورت مکتوب در بیانیه ناتو که در نشست ۹ ژوئیه امضا خواهد شد، بیان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: «ما هم باید آنچه را که اوکراین در این مدت ۲ ساله برای اصلاحات انجام داده، تحسین کنیم و هم از این کشور بخواهیم تا اقدامات بیشتری را در حوزه اصلاحات انجام دهد چون فساد در اوکراین بسیار زیاد است و مقابله با این رویه از اولویت زیادی برای ائتلاف برخوردار است.»

در اواخر سپتامبر ۲۰۲۲، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین گفت که کی‌یف برای عضویت سریع در ناتو درخواست می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:  برپایی ۳۶۰ نمایشگاه بهاره با ۳۰ هزار غرفه در کشور

بر اساس گزارش‌هایی که به نقل از منابع آمریکایی و اروپایی مطلع با این موضوع منتشر شده است، واشنگتن و متحدانش هنوز به این اتفاق نظر نرسیده‌اند که تا چه حد به عضویت اوکراین در ناتو متعهد خواهند بود.

اوایل ژوئن، ولادیمیر پوتین رئیس ‌جمهور روسیه گفت که روسیه پس از آن آتش‌بس اعلام می‌کند و مذاکرات با اوکراین را آغاز خواهد کرد که کی‌یف از مناطقی که در سال ۲۰۲۲ تحت کنترل روسیه خارج شود و رسما برنامه‌های پیوستن به ناتو را کنار بگذارد.

311311

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *