سیاسی

دعوت مجلس خبرگان رهبری از مردم برای مشارکت در انتخابات

۱۱:۲۹ ۱۳ تير ۱۴۰۳

مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه‌ای از همه مردم شریف کشورمان دعوت کرد در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند.

متن بیانیه به این شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

ملت رشید ایران!

اینک که انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به مرحله دوم کشیده شده، مجلس خبرگان رهبرى با سپاس و قدردانی از آحاد مردم بزرگ ایران که در مرحله نخست انتخابات شرکت کردند، ضمن دعوت مجدد از تمام مردم شریف کشورمان برای مشارکت فعال و آگاهانه در انتخابات ۱۵ تیر بر نکات زیر تأکید می‌نماید.

بی شک حضور و مشارکت پرشور ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری برای کشور ثمرات بسیاری به دنبال خواهد داشت و ضمن خنثی کردن توطئه‌های آشکار و پنهان دشمنان قسم خورده این سرزمین بلندآوازه، موجب افزایش همبستگی، ارتقاء سرمایه اجتماعی و تقویت وحدت ملی می‌شود.

انتخابات علاوه بر آنکه «حق اجتماعى» است یک «مسئولیت شرعى» و تکلیف الهى است. از این رو، همگان موظفیم که در اداء این تکلیف، اهتمام جدى داشته و در گزینش رئیس جمهوری که به موازین اسلامى پاى ‏بند بوده و به «دیانت»، «لیاقت» و «تخصص» او اطمینان داریم دقت کنیم و بدانیم که رأى امروز ما ضمن اینکه صلاح و سداد آینده کشور را رقم می‌زند، برگى از پرونده‏اى است که در پیشگاه شهیدان این آب و خاک بازخوانى مى شود.

مطلب پیشنهادی:  رایزنی سفیر ایران با معاون وزیر خارجه روسیه

مسند ریاست جمهوری را باید حلقه وصل نسل دیروز و فردا شمرد؛ نسلى که با جهاد و فداکارى خود انقلاب ‏اسلامى را پدید آورد و بیش از چهار دهه استقامت از آن حراست کرد با نسلى که آینده کشور بر قله اندیشه و اراده‏ او قرار مى گیرد و فرداى ایران اسلامى در انتظار تدبیر اوست. از این رو باید حضور پیش‏کسوتان نهضت و پیشگامان انقلاب را که کوله ‏بار عظیمى از جهاد مخلصانه و خدمت صادقانه به ‏همراه دارند غنیمت شمرد؛ هم چنانکه باید قدوم نسل جدید را که در فضاى جمهورى اسلامى رشد یافته، گرامی داشت و نظرات، دیدگاه‌ها و مطالبات آنها را دید و شنید.

براى شناخت نامزد‌های ریاست جمهوری و در پسِ شعار‌ها و وعده ها، باید دیدگاهها، سوابق و برنامه‌های آنها را رصد کرد تا وارستگى از قدرت طلبى، باندبازى ‏و گروه گرایى و پاى بندى به «مبانى ‏اسلامى»، وفادارى به «قانون اساسى» و التزام به «ولایت فقیه» در ایشان کشف شود؛ چرا که وابستگى‏هاى جناحى منفعت طلبانه که اسلام، قانون اساسى و رهبرى نظام را تحت الشعاع قرار مى دهد آفت بزرگى است که مسئولیت سنگین رئیس جمهور را ضایع و منافع ملى را قربانى مى کند.

مطلب پیشنهادی:  هیئت‌رئیسه فراکسیون اکثریت مجلس مشخص شد

در پایان، از خداوند بزرگ مى خواهیم که روح بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، قرین رحمت الهی باشد و نظام اسلامى ما و در رأس آن رهبر معظم انقلاب «مدظه العالی» را با الطاف خاصه خود یاری فرماید و مردم متعهد ایران را در این امتحان الهى سربلند نموده و آنان را در جلب رضاى خود، توفیق عنایت فرماید ان شاءالله.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *