اجتماعی

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات پایان هفته

۰۹:۳۷ ۱۳ تير ۱۴۰۳

سرهنگ احمد شیرانی  درباره اجرای محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های کشور در تعطیلات پایان هفته گفت: بر اساس تهمیدات اتخاذ شده از ساعت ۱۲ ظهر امروز تا ساعت شش صبح روز شنبه، ۱۶ تیرماه تردد موتورسیکلت از محور‌های کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه، محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است. البته تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

وی درباره محدودیت‌های ترافیکی در محور کرج- چالوس نیز گفت: در این محور تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره اعمال محدودیت تردد در جاده چالوس نیز گفت: در روز جمعه ۱۵ تیرماه ممنوعیت تردد برای انواع وسایل نقلیه در این محور اعمال خواهد شد و بر این اساس از ساعت ۱۵ در آزادراه تهران-شمال اعمال محدودیت تردد برای خودرو‌ها به مقصد چالوس انجام می‌شود و پس از آن از ساعت ۱۶ ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) انسداد بصورت کامل انجام می‌شود.

مطلب پیشنهادی:  فوت ۶۱۷ نفر در تصادفات رانندگی تا امروز

شیرانی ادامه داد: از ساعت ۱۸ روز جمعه از مرزن آباد به سمت تهران محدودیت این محور در مسیر شمال به جنوب یک طرفه خواهد شد و این محدودیت تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت. 

به گفته وی تردد از مسیر جاده قدیم قدیم کرج-چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد بوده، ولی تردد خودرو‌هایی که قصد عزیمت به چالوس در روز‌های اعمال محدودیت جنوب به شمال را دارند از ساعت ۱۲ از میدان امیر کبیر به سمت چالوس ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محدودیت‌های تردد در محور هراز نیز گفت:‌در این محور تردد انواع تریلر همچنان ممنوع است. همچنین تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ ظهر امروز تا ۲۴ امشب و همچنین از ساعت شش صبح تا ساعت ۲۴ روز‌های پنجشنبه و جمعه از محور هراز ممنوع است. 

مطلب پیشنهادی:  دستگیری قاچاقچی مسلح/ کشف مواد روانگردان به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال

وی اضافه کرد: در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید مامورین پلیس راه محدودیت یکطرفه مقطعی در روز جمعه ۱۵ تیرماه به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.

شیرانی گفت: در محور فشم نیز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ روز جمعه ۱۵ تیرماه محدودیت ترافیکی از انتهای محور نقطه پل حاجی آباد یا پیچ کلیکان (ابتدای پیچ آریانا) بصورت یکطرفه به سمت خروجی فشم اجرا خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در پایان اظهارکرد: رانندگان و مسافران می‌توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی با شماره‌های ۱۲۰ و ۸۸۲۵۵۵۵۵ تماس بگیرند تا با اطلاع از شرایط حاکم بر جاده‌ها، بهترین زمان و مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *