اقتصادی

هفته آینده،آخرین مهلت انتخاب خودروهای وارداتی

۱۰:۲۷ ۱۴ تير ۱۴۰۳

پایان شب گذشته (چهارشنبه شب)، در نشستی آنلاین،  سازمان توسعه تجارت، از بازگشایی سامانه یکپارچه عرضه خودرو‌های وارداتی در هفته آینده جهت آخرین نوبت عرضه خودرو به متقاضیان مرحله اول که اسفند ماه سال ١۴٠١ با بلوکه کردن وجه ۵٠٠ میلیون تومانی در حساب وکالتی خود اقدام به ثبت‌نام کرده و نوبت‌دهی شده بودند، خبر داد.

 علاوه براینکه عرضه مذکور، آخرین عرضه‌ای خواهد بود  که ثبت‌نام‌کنندگان مرحله اول، اولویت و امکان انتخاب دارند؛  ثبت‌نام ویژه متقاضیان جدید هم انجام خواهد شد و همه مردم می‌توانند با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حسابی که برای این منظور وکالتی خواهند کرد، در این عرضه شرکت کنند.

طبق تاکید سازمان توسعه تجارت، در این عرضه، همچون عرضه خودرو‌های برقی،  صف تشکیل نخواهد شد و پس از اولویت‌بندی افرادی که خارج از ظرفیت خودرو انتخابی باشند، مشمول عدم تخصیص خواهند بود.

مطلب پیشنهادی:  حامل انرژی اصلی‌ترین چالش صنعت فولاد

براین اساس نوبت ثبت‌نام‌کنندگان مرحله اول، صرفاً در عرضه هفته آینده، معتبر است و پس از آن دیگر امکان ثبت‌نام وجود نخواهد داشت؛ موردی که پیش‌تر رئیس سازمان توسعه تجارت و همچنین مدیر سامانه یکپارچه خودرو‌ها نیز آن را اعلام کرده بودند.

از ابتدای امسال؛ ٧٨٠٠ دستگاه خودرو ترخیص شد

طبق آمار این سازمان، از ابتدای امسال قریب به ۷۸۰۰ دستگاه خودرو ترخیص شده است و بالغ بر ۱۶ هزار دستگاه خودرو هم در گمرکات کشور وجود دارند که در حال طی فرآیند ترخیص هستند.

منبع: سازمان توسعه تجارت

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *