علمی

موشک جدید آژانس فضایی اروپا پرتاب شد

به گزارش خبرنگار فضا و نجوم خبرگزاری تسنیم، ساعاتی قبل جدیدترین موشک آژانس فضایی اروپا به نام آریان 6 از پایگاه فضایی گویان فرانسه به فضا پرتاب شد. این موشک دو مرحله‌ای 9 کیوبست را همراه خود به مدار زمین برد که بر اساس اعلام مقامات آژانس فضایی اروپا همه کیوبست‌ها حدود 65 دقیقه پس از پرتاب طبق برنامه‌ریزی با موفقیت در فاصله 600 کیلومتری زمین مستقر شدند.

با گذشت یک سال پس از بازنشستگی موشک آریان 5، اروپا قادر به پرتاب ماهواره‌های بزرگ با موشک‌های داخلی نبود و مقامات اروپایی دیگر نمی‌خواستند که برای حمل محموله‌های بزرگ خود، به موشک فالکون 9 شرکت اسپیس‌ایکس(SpaceX) و دیگر موشک‌های خارجی وابسته باشند. بنابراین، آنها مشتاقانه منتظر این پرتاب بودند.

جوزف اشباخر؛ مدیرکل آژانس فضایی اروپا در آستانه پرتاب این موشک در حساب ایکس(توییتر سابق) خود نوشته بود: آریان 6 اروپا را به فضا خواهد رساند و تاریخ‌ساز خواهد شد. آریان 6 دسترسی تضمین‌شده و مستقل ما را به فضا و همه علوم شامل رصد زمین، توسعه فناوری و امکانات تجاری ناشی از آن تضمین می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  هوش مصنوعی در اطلاعات مکانی از کجا پدید آمد؟/ کاربردی‌سازی داده‌های ماهواره‌های سنجش از دور با هوش مصنوعی

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *