فرهنگی

از دکور جذاب «محفل» تا سوژه‌ای که کارشناس برنامه را شگفت زده کرد

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

احمد ابوالقاسمی کارشناس ایرانی برنامه محفل درباره این برنامه گفت: می‌توان گفت مهم‌ترین پیام و کارکرد برنامه محفل برای جامعه این بود که توانست مفاهیم قرآنی را به روش‌های جذاب به مردم منتقل کند و این کار باعث ارتباط بیشتر مردم با قرآن شد.

وی ادامه داد: حقاً نکات حاج آقای قاسمیان به موقع و قابل استفاده بود و موضوعات قرآنی را طوری بیان می‌کردند که برای همه سطوح جامعه جذاب و قابل فهم بود.

ابوالقاسمی عنوان کرد: دکور فصل دوم برنامه محفل به شدت عالی است و به شخصه فکر نمی‌کردم دکور برنامه تا این اندازه زیبا و چشم نواز شود و قطعا جزو نقاط مثبت فصل دوم برنامه خواهد بود.

محفل

وی درباره شرکت‌کنندگان فصل جدید محفل توضیح داد: در فصل جدید محفل چند استعداد دیدیم که واقعا شگفت زده شدیم و برای ما که اهل فعالیت‌های قرآنی هستیم این سوژه‌ها حقیقتا عجیب بود. سوژه‌ای واقعا به سختی حرف میزد یا سوژه‌ای که شش ماهه به دنیا آمده بود و مشکل مغزی داشت، اما حافظ کل قرآن بود و نمی‌توانست به سوالات عادی ما جواب دهد، اما وقتی از او سوال قرآنی می‌پرسیدیم بدون لحظه‌ای مکث جواب می‌داد. این‌ها چیزی جز معجزه نیست.

مطلب پیشنهادی:  بهرام افشاری بسیار مسلط است/ فضای فانتزی «سال گربه» کار را سخت کرد

ابوالقاسمی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی و هدف گذاری که تیم برنامه محفل دارد این برنامه پتانسیل ادامه‌دار شدن دارد و می‌تواند تاثیرات بیشتری در جامعه داشته باشد. در ایام پخش محفل فصل یک، مردم پیام‌های زیادی به فضای مجازی من ارسال می‌کردند. پیام‌های که دلنوشته بود، اعتراف بود و نشان می‌داد که محفل در جامعه تاثیرگذار بوده است.

این کارشناس عنوان کرد: علاوه بر ایران، محفل در کشور‌های اسلامی دیگر هم زیاد دیده شده است. در ایام حج امسال که به مکه مشرف شده بودم، افراد زیادی به بنده مراجعه می‌کردند بابت برنامه محفل تشکر می‌کردند. به یاد دارم یک خانواده مصری به من مراجعه کردند و گفتند هر شب محفل را می‌دیدیم و واقعا از تلاوت‌ها لذت می‌بردیم.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *