ورزشی

بیاتی: ترکمنستان نسبت به بازی رفت پیشرفت کرده بود/ حسینی می تواند فیکس تیم ملی شود

شاهرخ بیانی پیشکسوت فوتبال درباره برد تیم ملی برابر تیم ترکمنستان در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ اظهار کرد: به نظرم  زمین ترکمنستان آن قدر افتضاح بود که اصلا نباید در این زمین بازی کنند. با توجه به اینکه چمن مصنوعی بود، به خاطر همین بازیکنان حواسشان جمع بود که آسیب نبینند، چون سریع در این زمین آسیب می‌بینند. فوتبال زیبایی نبود و ما ۳ امتیاز این بازی را می‌خواستیم که گرفتیم.

تیم ترکمنستان دارد پیشرفت می کند 

او افزود: به نظرم تیم ترکمنستان نسبت به بازی رفت خیلی پیشرفت کرده بود و خیلی خوب و با حوصله و از عقب  فوتبال بازی می‌کنند و  معلوم است که دارند کار می‌کنند. بازیکنان ترکمنستان  توپ را از دروازه بان خود می‌گرفتند زیرش نمی‌زدند. اگر ما تحت فشارشان قرار می‌گذاشتیم خیلی راحت توپ را می‌گرفتند و چرخش توپشان خیلی خوب بود. مخصوصا مدافعانشان خیلی باحوصله بازی می‌کردند و این نشان دهنده این است که دارند پیشرفت می‌کنند.

کسب ۳ امتیاز اولین تفکر قلعه نویی بود 

بیانی درباره اینکه در بازی برگشت برابر تیم ترکمنستان فقط از یک جوان در ترکیب تیم ملی فوتبال استفاده شد، گفت: قلعه نویی گفته که به تدریج می‌خواهد تغییراتی در ترکیب تیم ملی صورت بدهد و یک دفعه نمی‌خواهد این کار را انجام بدهد. شرایط در بازی با ترکمنستان به صورتی بود که قلعه نویی می‌خواست ۳ امتیاز بگیرد و این اولین تفکر سرمربی است. اگر ما می‌خواستیم بیشتر به جوانان بازی بدهیم باید در زمین خودمان این کار را می‌کردیم که این اتفاق هم افتاد. به هر حال ما به ترکمنستان رفته بودیم تا ۳ امتیاز بگیریم. در ترکیب تیم ملی تغییر آن چنانی نداشتیم و قرار است تغییرات  با شیب ملایم  صورت بگیرد.

مطلب پیشنهادی:  کشوری فرد: احتمالا ساعت بازی هفته آخر لیگ برتر را تغییر می‌دهیم

بازیکنان جوان باید برای بازی های سخت آبدیده شوند 

او افزود:  به هر حال سرمربی تیم ملی شرایط بازیکنان را می‌داند و ما نمی‌توانیم بگوییم که چرا جوانگرایی در تیم ملی انجام نمی‌شود. امیدوارم بازی به بازی جوانان ما بیشتر بازی کنند، چون بازیکنان جوان با بازی در چنین دیدار‌هایی برای بازی‌های سخت‌تر آبدیده می‌شوند و برای جام جهانی باتجربه خواهند شد. به نظرم تفکرات قلعه نویی این بود که اول ۳ امتیاز بازی را بگیرد و اگر ما چند گل می‌زدیم به طور حتم زودتر جوانان را به زمین مسابقه می‌فرستاد. او در آخر بازی یک مدافع به ترکیب تیم اضافه کرد که نزدیک بود یک گل هم بخوریم. بازی کردن در چنین زمین‌هایی سخت است و نمی‌توانید برنامه تاکنیکی داشته باشید.

سالم بیرون آمدن از چمن مصنوعی خودش برد محسوب می شود 

پیشکسوت فوتبال گفت: به نظرم سالم  بیرون آمدن از چمن مصنوعی خودش  کسب ۳ امتیاز  و برد است. تعجب می‌کنم که بازی ملی در چنین زمینی برگزار شود. تیم ترکمنستان دارد پیشرفت می‌کند، اما این تیم باید در ابتدا زیرساخت‌های خود را درست کند. هر تیمی که امکانات سخت افزاری اش درست شود بقیه مسائل فنی اش  در تمرینات درست می‌شود و پیشرفت می‌کند. البته تیم ترکمنستان با چنین زمینی می‌تواند پیشرفت کند، اما زمانبر است. خد ارا شکر که ۳ امتیاز گرفتیم و از آن طرف هم ازبکستان پا به پای ما دارد جلو می‌آید، اما ما در گروهمان اول شویم خیلی خوب است. با توجه به اینکه ما تیم اول آسیا هستیم در صورتی که برابر ترکمنستان مساوی می‌کردیم بد می‌شد.

مطلب پیشنهادی:  نگاه‌ها به گرگان و مشهد برای تنها سهمیه پلی‌آف دوخته شده است/ آخرين تلاش تیم‌ها برای بهبود جایگاه

بیانی تصریح کرد: بازیکنان  با وجود اینکه خیلی مواظب بودند که آسیب نبینند، اما چند نفر پایشان زخمی شد، چون زمین خیلی خراب بود. امیدوارم در بازی‌های بعدی جوانان بیشتر بازی کنند.

برقراری تعامل به نفع تیم ملی و باشگاه ها خواهد بود 

او درباره اینکه صدور بیانیه از سوی باشگاه استقلال مبنی بر استفاده از بازیکنان این تیم در تیم ملی فوتبال تاثیر در انتخاب ترکیب تیم ملی داشت، گفت: باشگاه استقلال هم برای منافع خودش صحبت کرده است. به نظرم ما باید از تیم ملی حمایت کنیم، چون این تیم برای همه مردم است و باید کمکش کنیم. مربیان باشگاهی با سرمربی تیم ملی تعامل داشته باشند، به نظرم تیم ملی ما بهتر از این هم می‌شود. معتقدم  مربیان باشگاهی با سرمربی تیم ملی جلسه بگذارند و شرایط بازیکنان خود را به کادر فنی بگویند. اگر تعامل وجود داشته باشد هم  به نفع تیم ملی فوتبال کشورمان و هم به نفع تیم‌های باشگاهی  خواهد بود.

مطلب پیشنهادی:  ۴ بازیکن استقلال در خطر از دست دادن دیدار با نساجی

حسینی می تواند فیکس تیم ملی شود 

پیشکسوت فوتبال درباره اینکه عملکرد حسین حسینی را در درون دروازه تیم ملی فوتبال چطور دیده است، گفت: امسال حسینی خوب عمل کرده و امتیازات خوبی را برای استقلال گرفته است. او در چارچوب خیلی قابل اطمینان شده است. برعکس پارسال که این گلر یک مقدار ضعیف کار کرد، اما امسال عملکرد خوبی داشته است.  اگر  حسینی همین طور دروازه بانی کند، به نظرم می‌تواند فیکس تیم ملی هم شود، چون واقعا لیاقتش را دارد. ضریب اشتباهش در چارچوب دروازه استقلال کم است و امیدوارم با این اعتماد به نفسی که دارد بتواند در  بازی‌های تیم ملی در درون دروازه بایستاد.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *