اقتصادی

تشکیل سه کارگروه برای تکمیل پروژه های نهضت ملی مسکن

محمد حسین سروش سرپرست مرکز سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی  با اشاره به اولین جلسه این مرکز در سال جدید که امروز سه‌شنبه هفتم فروردین برگزار شد، گفت: این جلسه با هدف احصای برنامه‌ها و راهبرد‌های وزارت راه و شهرسازی جهت تحقق شعار سال مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» با حضور جمعی از معاونین و مدیران وزارتخانه برگزار شد.

سرپرست مرکز سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد سامانه «پیمان برای پیشرفت» در اسرع وقت راه اندازی شود.

وی افزود: این سامانه به عنوان رابط بین وزارت راه و مردم برای معرفی طرح‌ها و ظرفیت‌های موجود در پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی با هدف افزایش مشارکت مردم است.

به گفته سروش، سامانه «پیمان برای پیشرفت» بستر فناورانه جهت افزایش مشارکت مردم در تصمیمات وزارت راه وشهرسازی فراهم می‌کند و طرح‌ها و راهکار‌های مردم و نخبگان را در خصوص برنامه‌های وزارتخانه دریافت خواهد کرد که با پیگیری‌های انجام شده به زودی رونمایی می‌شود.

مطلب پیشنهادی:  صادرات۴۰ میلیون دلاری فرش دستبافت کشور در سال گذشته

سرپرست مرکز سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی، راه اندازی زیرساخت‌های نرم افزاری و پلتفرم‌های فناورانه نظیر ایجاد قرارداد‌های هوشمند را از دیگر اهداف پیش رو دانست.

وی در ادامه به نقش‌های مختلفی که مردم می‌توانند در ایجاد جهش تولید در بخش‌های مسکن و حمل و نقل داشته باشند، اشاره کرد و گفت: این نقش‌ها از حوزه نظارتی تا مشارکت در تصمیمات و پروژه‌های عملیاتی را شامل می‌شود و می‌توان از ظرفیت‌های مردمی با تعیین اهداف کمی و شاخص و تعیین حوزه‌های موضوعی در جهش تولید، بهره‌مند شد.

سروش یادآور شد: بررسی ظرفیت گروه‌های مردمی و جهادی، تشکل‌های مردم نهاد و شرکت‌های بزرگ و کوچک و متوسط از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه در راستای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنين امروز ۷ فروردین شورای مسکن به ریاست مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی همراه با تمامی معاونان وی در ساختمان دادمان برگزار شد.

مطلب پیشنهادی:  مشارکت‌های مردمی همزمان با تزریق زمین در نهضت ملی مسکن

در این نشست معاونان حوزه‌های مسکن و ساختمان، شهرسازی، بازآفرینی شهری ایران، شهرهای جدید، سازمان ملی زمین و مسکن، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، مسکن انقلاب اسلامی و سایر بخش‌های مرتبط به ارائه برنامه‌های خود در سال پیش‌رو پرداختند.

مقرر شد تا سه کارگروه به منظور پیگیری مالی پروژه‌های در حال احداث، استفاده از ظرفیت انبوه‌سازان برای اجرای به موقع پروژه‌های در دست ساخت و پیگیری صنعتی‌سازی و بهره‌مندی از فناوری‌های نوین برای تسریع در اجرای پروژه‌ها و کیفی‌سازی تشکیل شود.

منبع: وزارت راه و شهرسازی 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *