اجتماعی

تاکید استاندار تهران بر آمادگی جمعیت هلال احمر

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، علیرضا فخاری در بازدید از مجموعه هلال احمر استان تهران ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن (ع) اظهار داشت: اقدامات هلال احمر احیابخش محیط زندگی برای دیگران و نقطه اتکا برای آرامش بخشی به اجتماع است و مجموعه کار هلال احمر به تعبیری تکیه گاه برای همه جامعه است.

وی ادامه داد: جایگاه هلال احمر جایگاه بزرگ و رفیعی است، ما در کشور حادثه خیزی هستیم که حوادث طبیعی و غیرطبیعی جزو ویژگی‌های کشور است، بنابراین مجموعه هلال احمر و جریانات امدادی باید در اولویت‌های خاص به ویژه در استان تهران قرار بگیرد.

استاندار تهران عنوان کرد: با توجه به ویژگی‌های اقلیمی استان تهران و قرار گرفتن روی گسل نیمه فعال هر لحظه ممکن است با حادثه مواجه شویم، بنابراین باید تجهیزات را با توجه به این شرایط متناسب سازی کنیم و سطح گسترش توانمندی‌های سازمانی را افزایش دهیم.

مطلب پیشنهادی:  نیازی به استعفای افراد برای کاندیداتوری ریاست جمهوری نیست

فخاری سپس گفت: هلال احمر پیش بینی‌های لازم را برای کادر مجازی داشته باشد تا در شرایط بحران در هر نقطه از شهر و محلات فعال شود و بتواند اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در ادامه افزود: مسئول مقابله با بحران در شهر تهران شهرداری است و میزان هماهنگی باید به صورت جدی انجام شود تا خلا به صورت سازمانی و چگونگی هدایت وجود نداشته باشد و این جز موضوعاتی است که باید مورد توجه باشد.

استاندار تهران با بیان این‌که ماموریت خطیر شما خدمات بشر دوستانه است، خاطرنشان کرد: ماموریت‌های جمعیت هلال احمر فرانقطه‌ای است و به همین تناسب باید افکارمان نیز فرانقطه‌ای باشد یعنی ممکن است فراتر از استان کار انجام دهیم و چگونه با شرایط محیط و اقلیمی خودمان را وفق دهیم و این یکی از ویژگی‌های تکامل ذهنی و روحی همکاران هلال احمر است.

مطلب پیشنهادی:  کاهش ۷۰ درصدی زباله‌گردی در تهران/ در سه ماهه گذشته ۱۴۰۰ تن زباله توقیف شد

استاندار تهران گفت: کار‌های داوطلبانه هلال احمر جهاد خاموش است که ممکن است نصیب دیگر سازمان‌ها نشود و این کار داوطلبانه عشق و نیت دورنی لازم دارد و از سرپنجه تدبیر بیرون می‌آید و نهایت رفتار مخلصانه و توأم با خلوص را به نمایش می‌گذارد و این قشنگ‌ترین کار‌هایی است که در مجموعه هلال احمر شاهد هستیم.

فخاری اظهار داشت: مجموعه هلال احمر خدمات بی‌نظیری که ارائه می‌کند و یک فضای آرامش بخشی را به جامعه می‌دهد؛ و هر موقع حضور لباس‌های قرمز و سفید را شاهد هستیم توأم با آرامش است.

فخاری بیان کرد: برآورد‌های عملیاتی به لحاظ تجهیزات، امکانات، آموزش نیروی انسانی مورد نیاز و آمادگی‌ها برای کمک به جمعیت در دستور کار باشد و در سطح محلات شکل بگیرد، همچنین لزوم طرح‌های مانوری نقطه به نقطه متناسب با برآورد‌ها در تمرین‌های استانی و شهرستانی و محله‌ای به کار گرفته شود.

مطلب پیشنهادی:  پوشش امدادی مراسم تشییع پیکر رئیس‌جمهور و همراهان

وی تاکید کرد: همکاری مستمر و هماهنگ مجموعه هلال احمر با سایر دستگاه‌های اجرایی در دستورکار باشد، همچنین ارتقا آموزش در اولویت باشد.

لازه به ذکر است در این بازدیدنایبی معاون امنیتی، سادات مدیرکل امنیتی، صائبی مدیرکل روابط عمومی استانداری به همراه فتحی رئیس سازمان هلال احمر استان تهران در ستاد مرکزی در تهران و مراکز خدماتی این سازمان در شهرستان‌های ملارد، قدس و شهریار حضور داشتند

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *