اقتصادی

رابین هود در مسیر تحقق رویاهایش!

به گزارش نبض بورس، ترجمه: پویا احمدی | شرکت Robinhood Markets که بیشتر به دلیل ارائه معاملات بدون کمیسیون شناخته شده است، در حال ارائه یک کارت اعتباری برای مصرف کنندگان آمریکایی است؛ زیرا به نظر می‌رسد تبدیل شدن به یک شرکت خدمات مالی بزرگ‌تر را در سر دارد.

طبق بیانیه روز سه شنبه، کارت طلایی رابینهود، که منحصراً برای اعضای برنامه طلایی مبتنی بر اشتراک این شرکت ارائه می‌شود، هیچ هزینه سالانه یا کارمزد تراکنش خارجی وجود نخواهد داشت. این کارت ۳ ٪ بازگشت وجه نقد به حساب را برای همه نوع دسته بندی خرید ارائه می‌کند، در حالی که رقبایی مانند Chase Sapphire Reserve از JPMorgan Chase & Co چنین پاداش‌هایی را تنها برای برخی از تراکنش‌ها ارائه می‌کنند.

ولاد تنف، مدیر اجرایی، در مصاحبه‌ای گفت: «هدف ما ورود به این بازار بزرگ است. ما نمی‌خواهیم فقط یک کارت اعتباری ارائه کنیم که مشتریان ما از آن استفاده کنند. ما می‌خواهیم محصولی را عرضه کنیم که بتواند صنعت را رهبری کند و آن را به جلو براند.»

مطلب پیشنهادی:  واردات ۸.۴ میلیارد دلاری قطعات خودرو و موتورسیکلت در سال ۱۴۰۲

سهام این شرکت در معاملات اولیه بازار روز چهارشنبه با ۶.۹ درصد افزایش به ۲۰.۶۱ دلار رسید. سهام این شرکت تا پایان معاملات روز سه شنبه ۵۱ درصد افزایش یافته که بسیار از رشد ۸.۹ درصدی شاخص راسل ۱۰۰۰ پیشی گرفته است.

Robinhood در حال گسترش خدمات خود فراتر از خدمات معاملات و کارگزاری خرد است که این شرکت را به یک نام آشنا تبدیل کرده است. در اوایل سال گذشته، این شرکت مستقر در منلو پارک کالیفرنیا، یک محصول و برنامه بازنشستگی معرفی کرد. مشتریان تا پایان سال گذشته حدود ۵۰۰۰۰۰ حساب بازنشستگی رابینهود باز کرده بودند که میزان سپرده آن‌ها به ۱.۷ میلیارد دلار رسید. تنف در این مصاحبه افزود که سپرده آن‌ها تا فوریه تقریباً دو برابر شده و به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده اند.

رابینهود سال گذشته شرکت صادرکننده کارت اعتباری X۱ Inc را به قیمت حدود ۹۵ میلیون دلار خریداری کرد و یکی از بنیانگذاران شرکت دیپاک رائو مدیر کل کارت‌های اعتباری رابینهود شد و بر عرضه کارت طلایی نظارت داشت.

مطلب پیشنهادی:  "تحقق پروژه اتصال دریا کوه به دریا خزر (قسمت اول) "

مشتریان می‌توانند از طریق یک برنامه جدید جدا از پلتفرم معاملاتی Robinhood به خدمات کارت دسترسی پیدا کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای حفظ حریم خصوصی، کارت‌های مجازی با شماره‌های یکبار مصرف ایجاد کنند و تا پنج عضو خانواده را به یک حساب اضافه کنند. همچنین از طریق یک برنامه متمایز، برخی از مشتریان می‌توانند کارتی از جنس طلای ۱۰ عیار دریافت کنند.

تنف گفت: “هدف این است که همه مشتریان ما تمام دارایی‌های خود را در Robinhood نگهداری کنند و تمام معاملات آن‌ها از طریق آن انجام شود. “

از آنجایی که Robinhood به نظر می‌رسد فراتر از تمرکز تجاری خود در ایالات متحده سرمایه گذاری کند، اخیراً خدمات کارگزاری با کارمزد صفر خود را به مشتریان خارج از کشور نیز گسترش داده است. این شرکت هفته گذشته معاملات بدون کمیسیون را در سراسر بریتانیا در دسترس قرار داد و به دنبال ارائه ویژگی‌های اضافی از جمله معاملات آپشن‌ها و سرمایه‌گذاری مارجین است. تلاش برای اعطای وام‌های مارجینی در انتظار بحث با تنظیم کننده‌های بریتانیا است.

مطلب پیشنهادی:  حفظ کاربری اراضی راهی برای تامین امنیت غذایی کشور

 

منبع: Bloomberg

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *