سیاسی

ملت فلسطین نمی‌خواهد که مقاومت تسلیم شود/ صهیونیست‌ها نمی گذارند مردم فلسطین به حق خود دست یابند

خلیل الحیه معاون دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری اظهار کرد: رژیم صهیونیستی بیش از ۳۵ هزار نفر از فلسطینی‌ها که بیشتر آنها زنان و کودکان هستند را به شهادت رساند و این شمار نشان دهنده حجم جنایات آنها است. صهیونیست‌ها بیمارستان‌ها را نابود کردند و مورد حمله قرار داده تا جایی که کاری کرده فلسطینی‌ها جایی برای استقرار و پناه گرفتن نداشته باشند.

آنها کشتار و نسل کشی را در غزه در پیش گرفتند. سیاست کوچ اجباری و آوارگی و گرسنه نگهداشتن مردم فلسطین سیاست صهیونیست‌هاست.  

وی افزود: در شمال غزه حدود ۶۰۰ هزار از شهروندان فلسطینی هستند و سیاست صهیونیست‌ها گشنه نگهداشتن مردم است و مانع از فعالیت‌های موسسات بین المللی در منطقه شده‌اند. امروز نمی‌گذارند این موسسات در شمال و جنوب فعالیت کنند. این اشغالگران صلاح هرج و مرج را در پیش گرفتند. حتی مقابل فعالیت کمیته‌های بین المللی را گرفته اند. اشغالگران اسرائیلی نمی‌خواهند مردم فلسطین حتی به وظایف خود عمل کنند. اشغالگران می‌خواهند هرج و مرج ایجاد کنند تا بتوانند آزو‌های خود را تامین کنند تا مردم فلسطین با آنها همکاری کنند.

الحیه تاکید کرد: هنوز، اما نتوانستند هرج و مرج ایجاد کنند ملت فلسطین کشور و میهن خود را دوست دارند و فرزندان ملت فلسطینی وقتی اشغالگران وارد شدند این مردم به هیچ وجه با آنها همکاری نکردند و اشغالگران در همه کار‌های خود شکست خوردند و وقتی این شکست را دیدند نبرد و جنگ را طولانی کردند.

مطلب پیشنهادی:  ارز مسافرتی؛ رانت یا کمک‌هزینه سفر؟/ قطع دست دلالان ارزی با حذف ارز مسافرتی

وی ادامه داد: اولین اینکه زمان ماندن کابینه تندرو نتانیاهو بیشتر شود و زمان جنگ را بیشتر کنند. اما مقاومت فلسطین از مردم خود دفاع می‌کند و اکنون خسارات زیادی هم به صهیونیست‌ها زده‌اند. ملت فلسطین با کوچ اجباری مخالفت کرده‌اند و همین یک شکست بزرگ برای صهیونیست‌ها بوده است.

وی افزود: مجاهدان مقامت با عزم ایمان هستند و اطلاعات درستی داشتند و طرح خود را به عنوان طوفان الاقصی آماده کردند تا این که فرصت مناسب را فراهم کنند و پس از مهیا شدن این فرصت آن را عملی کردند. علیات طوفان الاقصی همه را جهان را متعجب کرد و گردان‌های الاقسام کار بزرگی کردند و برای ما کرامت مهم است، اما آنها کرامت و آزادی ما را نمی‌خواهند.

خلیل الحیه تصریح کرد: می‌خواهیم محاصره شکسته شود و بهترین روش‌ها را برای ملت فلسطین به کار ببریم. چشم ما به قدس و مسجدالاقصی است. عملیات طوفان الاقصی در مقابل کار‌هایی بود که آنها می‌خواستند بر علیه ما انجام دهند و هدف این عملیات پیام به جهانیان بود که ملت فلسطین وجود دارد و اجازه نمی‌دهیم که قدس یهودی سازی شود و برای آزادی فلسطین این عملیات بزرگ عملی شد.

وی تشریح کرد: من معتقد هستم که ملت فلسطین شکست نخواهد خورد. ما امروز در سرزمین خود هستیم و وظیفه سیاسی و دینی ما است که از سرزمین خود  و برای آزادی این سرزمین دفاع کنیم. عزم و اراده ما در عملیات طوفان الاقصی بیش از همیشه بوده و در زیر زمین و روی زمین آماده بودیم و با مردانی که عزم و اراده داشتند نبرد را شکل دادیم و مجاهدان فلسطینی تسلیم نشدند و مقاومت اکنون علی رغم همه خرابی‌ها و جنایات آمریکا و صهیونیست‌ها، فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها اشغالگران اسرائیلی نتوانستند به هدف‌های خود برسند، ملت فلسطین مقاومت می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  ممکن است قالیباف از رقابت برای ریاست مجلس کنار بکشد

وی گفت: ملت هم طرفدار مقاومت هستند و این ملت هم قبول نمی‌کند که مقاومت تسلیم شود و اهتمام می‌ورزیم که در در کنار اقدامات سیاسی و توقف جنگ به اهداف خود برسیم.  

الحیه تاکید کرد: مشکل ما اشغالگری آنها بوده. نه آمریکا و نه اسرائیلی هیچ هدفی برای رساندن حق مردم فلسطین به آنها ندارند. آمریکا می‌خواهد به دلیل منافع خود اوضاع منطقه را تغییر دهند. امروز می‌خواهند اسرائیل بخش بزرگی از منطقه باشد که اشغالگران طوری نشان دهند که ائتلاف با کشور‌های اسلامی دارند و این هدف را آمریکایی‌ها مدیریت می‌کند. اسرائیل خونریز است و آنها غده سرطانی است و برای این منطقه مقدس برنامه دارند.

وی گفت: هدف آنها نابودی مسئله فلسطین است و ما همچنان پاسدار حقوق خود هستیم. پاسدار آن هستیم که عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها متوقف شود.
وی ادامه داد: در عملیات طوفان الاقصی باعث شدیم و همه نقاب‌ها کنار رفت و مشخص شد که صهیونیست‌ها چه مقدار خونخوار و جنایت کار هستند چهره واقعی آنها اکنون مشخص شده است. دشمن به دنبال منافع خود است نه منافع کشور‌های منطقه. اینها عقیده دارند که سایر ملت‌ها حیوان هستند و از آنها برای نفع خودشان استفاده می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  آغاز مراسم رژه روز ارتش

آمریکایی‌ها اکنون نزدیک انتخابات هستند و برای همین این مقدار از صهیونیست‌ها حمایت‌ی کنند و آنها به هیچ عنوان نمی‌تواند بی رحمی و جنایات صهیونیست‌ها را توجیه کند و برای همین پس از ۶ ماه شورای امنیت توانست قطعنامه آتش بس را تصویب کند و این اتفاق الزام آور است.

معاون دفتر سیاسی اظهار کرد: آمریکایی‌ها رای ممتنع دادند و مخالف این قعطنامه بوده و آنها عنوان کردند که ضد مقاومت و فلسطین هستند. آمریکا امروز نمی‌تواند خسارات بیشتر را تحمل کند چرا که در آستانه انتخابات است. این قطعتنامه خوب است و ما اماده برای مذاکره هستیم، اما صهیونیست‌ها مقابله این مذاکره ایستاده اند و کار شکنی می‌کنند.

وی درباره شرایط مقاومت برای آتش بس گفت: مقاومت عنوان کرده که زنان و کودکان را در پایان نوامبر آزاد می‌کنیم، اما اسرائیل کارشکنی کرده است. شخص نتانیاهو و کابینه او هیچ ارزشی برای اسرا‌ها قائل نیستند و خواسته‌های ما انسانی است. می‌خواهیم که اشغالگران از نوار غزه خارج شوند و این اقدام باید در دو مرحله انجام شود و می‌خواهیم که آوارگان که بیش از ۶۰۰ هزار نفر هستند به شمال باز گردند و اشغالگران به هیچ کدام از این مسائل اهمیت قائل نیستند و ان‌ها می‌خواهند که نوار غزه را باقی بمانند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *