اقتصادی

اخذ تاییدیه اتحادیه اروپا و ایکائو برای مدیریت سوخت در پرواز‌های بین‌المللی «هما»

به نقل از هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما)، همه ساله این هواپیمایی برای همه پرواز‌های بین المللی تحت ممیزی سوخت «EU-ETS» از سوی اتحادیه اروپا و CORSIA از سوی سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) قرار می‌گیرد.

هدف این ممیزی، نظارت بر چگونگی و میزان انتشار گاز‌های گلخانه‌ای و اعمال قوانین بین المللی در راستای حفظ محیط زیست است تا از قرار گرفتن سطح انتشار گاز‌های گلخانه‌ای به میزان قابل قبول، اطمینان حاصل شود.

با انجام ممیزی‌های سالیانه توسط نهاد‌های بین المللی فوق الذکر و بررسی میزان کربن انتشار یافته، اگر این میزان در سطح قابل قبول از سوی ممیزان قرار نگرفته باشد، شرکت‌های هواپیمایی مشمول جریمه و در پی آن اعمال محدودیت‌هایی در انجام پرواز‌های خود خواهند شد.

با توجه نوع انجام پرواز‌های بین المللی هما، هواپیمایی جمهوری اسلامی ملزم به رعایت این الزامات بوده و از این رو سالیانه مورد ارزیابی ممیزان اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی:  صادرات روزانه سیب زمینی به بیش از ۲ هزارتن رسید

مکاتبه با شرکت GMBH Verification EST در آلمان برای عقد قرارداد برای چگونگی انجام ممیزی، برگزاری جلسات مشترک کارشناسی‌با نمایندگان واحد‌های مرتبط، ارسال داده‌ها از جمله اقدامات اولیه بود که از ابتدای سال گذشته توسط اداره ایمنی پرواز و استاندارد عملیات هما انجام شد.

با وجود امکان انجام ممیزی به صورت حضوری در مقرر ممیزان در فرانکفورت، با تلاش و پیگیری‌های مستمر همکاران اداره ایمنی پرواز و استاندارد عملیات، با کسب مجوز از نهاد قانونگذار این امر، ممیزی به صورت مجازی برگزار شد که صرفه جویی بیش از ۳۰ هزار یورویی را به دنبال داشت.

برگزاری چندین جلسه با ممیزان شرکت مذکور، تهیه مدارک مربوط به پرواز‌های منتخب درخواستی از طرف ممیز در هفته نخست فرودین ماه سال جاری، سرانجام در تاییدیه آن نهاد مذکور مبنی بر رعایت استاندار‌های فوق الذکر، توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای انجام پرواز‌های بین المللی صادر شد.

مطلب پیشنهادی:  مجرمان و سارقان دیگر نمی‌توانند از دست این خودروی پلیس فرار کنند /عکس

ذخیره حجمی بالای ۴۰ تن سوخت در پرواز‌های اتحادیه اروپا از مهمترین دستاور‌های حائز اهمیت این ممیزی است که در بانک اطلاعاتی نهاد قانون‌گذار Authority Germans ثبت خواهد شد که با ثبت در بازار سهام بورس جهانی، ارزش مالی این ذخیره بسیار قابل است.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *