ورزشی

جوادی: امیدوارم پیش‌بینی قاطعانه دوستان در مورد وزنه‌برداری اشتباه شود!

میرمصطفی جوادی ملی‌پوش دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه‌برداری با تبریک فرارسیدن سال ۱۴۰۳ به مردم ایران، تیم ملی وزنه‌برداری و کاروان المپیک اظهار داشت: عید مردم عزیز ایران مبارک. امیدوارم سالی پر از سلامتی و پول و البته پرمدال داشته باشیم و بتوانیم پرچم پرافتخار کشورمان را در مسابقات مختلف و از همه مهم‌تر المپیک ۲۰۲۴ بالا ببریم.

وی با تاکید بر این‌که بار کاروان کوچک ایران در المپیک پاریس تنها بر دوش کشتی و وزنه‌برداری نیست، عنوان کرد: نمی‌توان گفت که بار کاروان ایران در المپیک پیش‌رو کاملا بر دوش کشتی و وزنه‌برداری است، اما همیشه کشتی و وزنه‌برداری، بیشترین مدال‌های ورزش کشور را کسب کرده‌اند. همان‌طور که بچه‌های تیم ملی وزنه‌برداری سعی می‌کنند در المپیک پاریس بهترین مدال را کسب کنند، قطعا تمام اعضای کاروان هم با هدف کسب مدال راهی المپیک خواهند شد.

جوادی درحالی بار کاروان را تنها بر دوش کشتی و وزنه‌برداری نمی‌داند که در تشریح سایر رشته‌هایی که شانس کسب مدال در پاریس هستند، گفت: در المپیک دوره گذشته شاهد مدال‌آوری تیراندازی بودیم. تکواندو و دیگر رشته‌ها هم شانس کسب مدال هستند و من نسبت به این موضوع خوش‌بین هستم.

مطلب پیشنهادی:  تاتنهام ۳-۱ ناتینگهام فارست/ زنبق‌ها به منطقه کسب سهمیه رسیدند+ فیلم

قهرمان دسته ۸۹ کیلوگرم جهان در سال ۲۰۲۳، اما در واکنش به ناامیدی مسئولان ورزش کشور از طلایی شدن وزنه‌برداری ایران در المپیک ۲۰۲۴ اظهار داشت: مسئولان ورزش کشور بسیار قاطعانه درخصوص عملکرد وزنه‌برداری ایران در المپیک صحبت کرده و مدعی شدند شاید وزنه‌برداری ایران یک مدالی هم از آن آخر‌ها بگیرد! ولی امیدواریم حرف‌شان اشتباه باشد. ما حداکثر می‌توانیم سه سهمیه المپیک کسب کنیم که تاکنون ۲ سهمیه قطعی شده و همه ما برای کسب یک مدال خوش‌رنگ در پاریس تلاش می‌کنیم و امیدواریم به آن برسیم.

وی در تشریح شرایط خود برای حضور در المپیک هم افزود: دسته ۸۹ کیلوگرم، دسته میان وزن است و رقبای زیادی در این دسته حضور دارند. کم کردن تعداد سهمیه‌های المپیک وزنه‌برداری، باعث فشرده‌تر شدن رقابت در این دسته شده و فکر می‌کنم ۶ الی ۷ وزنه‌بردار در جهان هستند که طی یک سال و نیم گذشته، بیش از ۸ الی ۹ رکورد جهان را جابه‌جا کرده‌اند. در بین این رکوردداران جهان، ۲ وزنه‌برداری چینی هستند که یکی از آنها در المپیک حاضر خواهد شد، وزنه‌بردارانی از ونزوئلا، کلمبیا، ایتالیا، بلغارستان هم از دیگر وزنه‌برداران قدر این دسته هستند.

مطلب پیشنهادی:  رای انضباطی استقلال خوزستان و آلومینیوم اراک اعلام شد

وی یادآور شد: قطعا رقابت سختی در پیش است، اما من هم جز مدعیان این دسته وزنی هستم و برای کسب مدال المپیک تلاش می‌کنم. امیدوارم تمام نمایندگان ایران در المپیک، رقابتی بی‌اشتباه و بسیار خوبی داشته باشند.

جوادی با تمجید از اقدام فدراسیون در تجهیز و نوسازی کمپ تیم‌های ملی گفت: بعد از سالیان سال کمپ بازسازی شد. انرژی خوبی برای تمرین کردن به ما می‌دهد و امیدواریم خوابگاه‌هایمان هم به‌زودی درست شود تا بتوانیم شرایط بهتری داشته باشیم. امیدوارم مسئولان لطف بیشتری به وزنه‌برداری داشته باشند و حداقل قول‌های خود را عملی کنند.

جام جهانی وزنه‌برداری به عنوان آخرین و مهمترین مرحله گزینشی المپیک پاریس روز‌های ۱۲ الی ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ در پوکت تایلند برگزار خواهد شد. مصطفی جوادی، رضا دهدار، آیت شریفی و علی داودی نفرات اعزامی تیم ملی مردان هستند.

منبع : ایرنا

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *