اجتماعی

شدیدترین تصادفات رانندگی در کدام استان است؟

 در اطلاعیه ستاد نوروزی این جمعیت آمده است: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا امروز نهم فروردین ۱۴۰۳ با بکارگیری ۱۳۴ هزار و ۱۲۱ نفر (رشد ۷۶ درصدی) از کادر و نیرو‌های داوطلب همچنین آماده باش همه مراکز عملیاتی شامل چهار هزار و ۲۵۸ پایگاه و پست‌های نوروزی، خدمات مختلفی به شهروندان ارائه شده است.

طبق اعلام اطلاعیه ستاد نوروزی جمعیت هلال احمر، سه میلیون و ۷۹۴ هزار و ۲۵۵ نفر از هموطنان در ۱۴ روز گذشته از خدمات بشردوستانه و امداد و نجات طرح نوروزی جمعیت هلال احمر برخوردار شده اند.

از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ در سطح کشور توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر ۲ هزار و ۶۸۳ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات انجام شد و به ۲۰ هزار و ۹۴۰ نفر از آسیب دیدگان و در راه ماندگان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر خدمات لازم امداد و نجات ارائه شده است.

مطلب پیشنهادی:  طرح عملیاتی پلیس برای برخورد با تولید کنندگان محتوای مبتذل

در این اطلاعیه آمده است: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا نهم فروردین ۱۴۰۳ نجاتگران جمعیت هلال احمر هزار و ۱۹۲ مورد عملیات امداد و نجات جاده‌ای را در محور‌های برون شهری به انجام رسانده و ۱۹۰ مصدوم محبوس در خودرو‌ها رهاسازی شده اند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از عملیات‌های امدادی هلال‌احمر، بیشترین حوادث جاده‌ای از سوی هلال‌احمر در استان‌های اصفهان، فارس و مازندران پوشش داده شده و براساس عملیات فنی رهاسازی انجام شده، شدیدترین تصادفات نوروزی در جاده‌های استان‌های کرمان، فارس و خراسان جنوبی رخ داده است.

بیش از ۲ میلیون و ۷۱۷ هزار و۸۱۷ نفر در ۱۴ روز گذشته به پست‌های ایمنی و سلامت سفر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مراجعه و خدمات لازم بشردوستانه را دریافت کردند که منجر به مشارکت ۳۵۵ هزار و ۳۰۰ نفر در پویش بهرفت شده است.

در بخشی دیگر از این اطلاعیه آمده است: از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ و تا نهم فروردین سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به ۹۳۳ هزار و ۸۹۵ نفر از هموطنان در طرح‌های هلال رحمت با ۸۱۳ هزار و ۷۳۲ نفر، پایش سلامت با ۱۰۷ هزار و ۸۰۶ نفر و نیابت هشت هزار و ۸۷ نفر خدمات لازم داوطلبانه را ارائه کرده است همچنین در ۱۴ روز گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳ در مراکز درمانی، توانبخشی داروخانه‌ها و مرکز حج و زیارت خدمات لازم درمانی به ۱۲۱ هزار و ۶۰۳ نفر از مراجعین خدمات لازم درمانی ارائه شده است.

مطلب پیشنهادی:  نحوه پرداخت ارز مسافرتی در فرودگاه امام بررسی شد

براساس این گزارش، ندای امداد هلال احمر با شماره تلفن ۱۱۲ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و امداد و نجات افراد حادثه دیده در سراسر کشور است.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *