ورزشی

فوتبال نتیجه‌گرا مانع استفاده از جوانان در تیم ملی شده است

علیرضا محمد بازیکن سابق فوتبال  درباره عملکرد تیم ملی فوتبال در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ اظهار کرد: تیم ملی فوتبال در ۲ بازی رفت و برگشت برابر تیم ترکمنستان توانست امتیازات کامل را بگیرد و نتیجه لازم را کسب کند. تیم ملی ما در آسیا قدرتمند است و جزو اول و دوم آسیا هستیم و به جام جهانی صعود می‌کنیم.

او افزود:  البته ما باید برنامه ریزی کنیم تا از مرحله گروهی جام جهانی صعود کنیم و  اینکه چه نفراتی را به این مسابقات ببریم که گره گشا باشند.

محمد درباره اینکه در بازی رفت با ترکمنستان  چند بازیکن جوان در ترکیب تیم ملی حضور داشتند، اما در بازی برگشت شاهد جوانگرایی نبودیم، گفت: استراتژی قلعه نویی است و نمی‌توانیم به این مسائل ورود کنیم و او سرمربی هست و تصمیم می‌گیرد. ما اصلا از وضعیت بازیکنان خبر نداریم.

مطلب پیشنهادی:  گواردیولا: دیدار منچسترسیتی و رئال مادرید سنتی شده است

بازیکن سابق فوتبال درباره اینکه چرا جوانگرایی در تیم ملی فوتبال انجام نمی‌شود، گفت: فوتبال ما نتیجه گرا هست و قلعه نویی هم به دنبال این است که نتیجه را بگیرد به خاطر همین از جوانان زیاد استفاده نمی کند.  به هر حال او کارش را بلد است و آرزوی موفقیت برای تیم ملی داریم. ما نمی‌توانیم در این باره نظر بدهیم و ورود کنیم و سرمربی تیم ملی بهتر از ما شرایط بازیکنان را می‌داند. شاید بازیکن جوان در شرایط آمادگی نیست و نمی‌تواند فیکس بازی کند.

او درباره اینکه بازیکن جوان را سنین ۲۴ و ۲۵ ساله می‌دانیم، اما تیم‌های خارجی از بازیکنان ۱۶ و ۱۷ ساله استفاده می‌کنند، گفت: به نظرم به تدریج دارند جوانگرایی می‌کنند. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و بازیکنان جوان بیایند جای خود را در تیم ملی بگیرند. بازیکن جوان هم باید سریعا خودش را نشان بدهد، چون تیم ملی جای آزمون و خطا نیست. بازیکن جوانی که پیراهن تیم ملی را تنش می‌کند به صورتی باشد که دیگر از تنش بیرون نکند و جای خود را بگیرد و ادامه بدهد.

مطلب پیشنهادی:  مسابقات مچ اندازی آسیا در کیش لغو شد

مربی ملوان درباره اینکه بازیکنی از تیم ملوان جایش در تیم ملی خالی نیست، گفت: بله، ما بازیکنان توانمندی داریم و فکر می‌کردیم که در این اردو بازیکن در تیم ملی داشته باشیم. حالا امیدواریم که در اردوی بعدی از بازیکنان شایسته ملوان هم انتخاب شود، چون ما چند بازیکن در حد تیم ملی داریم. ان شا الله قلعه نویی با شعور فنی خود در اردو‌های بعد ی، بازیکنان ملوان هم به تیم ملی دعوت می‌کند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *