اجتماعی

آغاز موج بازگشت مسافران نوروزی از امروز

جمعیت هلال احمر با صدور اطلاعیه‌ای از آغاز موج بازگشت مسافران نوروزی از امروز خبر داد و گفت: تاکنون به بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از مسافران نوروزی خدمات ارائه شده است.

متن اطلاعیه جمعیت هلال احمر به شرح زیر است:
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در طرح نوروزی ۱۴۰۳ با به‌کارگیری ۱۴۳ هزار و ۱۲۱ نفر (رشد ۷۶ درصدی) از کادر و نیرو‌های داوطلب و همچنین آماده‌باش کلیه مراکز عملیاتی شامل ۴۲۵۸ پایگاه و پست‌های نوروزی رشد ۹۷/۵ درصدی با تاکید بر ۱۰۲ نقطه پر حادثه اعلام شده توسط کمیسیون ایمنی راه‌ها جهت ارائه خدمات امداد و نجات و بشردوستانه به هموطنان از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا امروز ۱۱ فروردین ماه همچنان آماده خدمات رسانی است.

ارائه خدمات به بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر نوروزی از هموطنان طی ۱۶ روز گذشته از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳

طی ۱۶ گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳ جمعیت هلال احمر به ۴ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۳۷۱ نفر از هموطنان خدمات بشر دوستانه و امداد و نجات ارائه کرده است.

مطلب پیشنهادی:  کودک بازیگوش زن همسایه را با خودرو زیر گرفت

انجام ۳۱۴۵ عملیات و خدمات امداد و نجات طی ۱۶ روز گذشته

از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ در سطح کشور توسط نجات گران جمعیت هلال احمر ۳۱۴۵ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات صورت پذیرفت که ۱۹۴۴ مورد آن عملیات‌های امداد و نجات معادل ۶۲ درصدی کل عملیات‌ها شامل حوادث جاده‌ای، کوهستان جوی و … است.

امدادرسانی به بیش از ۲۴ هزار نفر آسیب دیده

در طرح نوروزی ۱۴۰۳ به ۲۴ هزار و ۹۸۳ نفر از آسیب دیدگان و در راه ماندگان توسط نجات‌گران جمعیت هلال احمر خدمات لازم امداد و نجات ارائه شده است.

طی ۱۶ روز گذشته ۱۱۳۲ مصدوم و بیمار توسط نجات گران جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۲۹۳۹ مصدوم و بیمار در محل حادثه درمان شدند.

۱۳۷۸ مورد عملیات امداد و نجات جاده‌ای را در محور‌های برون شهری به انجام رسانده‌اند که ۲۱۵ مصدوم محبوس در خودرو‌ها رهاسازی شده‌اند.

مراجعه بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به پست‌های ایمنی و سلامت سفر

طی ۱۶ روز گذشته از طرح نوروزی ۳ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۵۵ نفر از هموطنان به پست‌های ایمنی و سلامت سفر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مراجعه و خدمات لازم بشر دوستانه را دریافت نمودند که منجر به مشارکت ۴۶۸ هزار و ۹۵۲ نفر در پویش بهرفت شده است.

مطلب پیشنهادی:  کاهش ۷۰ درصدی زباله‌گردی در تهران/ در سه ماهه گذشته ۱۴۰۰ تن زباله توقیف شد

از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ و تا ۱۰ فروردین سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به ۷۷۴ هزار و ۹۲۷ نفر از هموطنان در طرح‌های هلال رحمت با ۳۹۸ هزار و ۹۹۳ نفر پایش سلامت با ۱۳۲ هزار و ۷۷۱ نفر و طرح نیابت ۱۱۷۰۴ نفر خدمات لازم داوطلبانه را ارائه کرده است.

ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۳۷ هزار نفر از بیماران و حجاج در طرح نوروزی

در طرح نوروزی ۱۴۰۳ در مراکز درمانی توانبخشی داروخانه‌ها و مرکز حج و زیارت خدمات لازم درمانی به ۱۳۷ هزار و ۴۰۵ نفر از مراجعین خدمات لازم درمانی ارائه شده است.

خدمات درمانی و تخصصی به ۷۱ هزار و ۷۵۷ نفر از بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی و توانبخشی جمعیت هلال احمر ارائه و به نسخه‌های درمانی ۶۲ هزار و ۹۹۳ نفر بیمار توسط داروخانه‌های جمعیت هلال احمر پاسخ داده شده است و همچنین ۲۶۵۵ دوز واکسن در مراکز حج و زیارت جمعیت هلال احمر تزریق شده است.

مطلب پیشنهادی:  تشریح جزئیات بررسی پرونده‌های امور اراضی استان تهران/ تعیین تکلیف ۴۵ پرونده

در طرح نوروزی امسال شاهد کاهش ۴ درصدی ترددها، کاهش ۲۸ درصدی فوتی‌های تصادفات جاده‌ای، کاهش ۱۲ درصدی مصدومان جاده‌ای، کاهش ۱۴ درصدی عملیات جاده‌ای، کاهش ۲۳ درصدی عملیات‌های نجات و رهاسازی و کاهش ۱۱ درصدی انتقال مصدومان به مراکز درمانی مواجه بوده‌ایم.

در حال حاضر در شرایط موج بازگشت مسافران هستیم و از آنجا که آمار تصادفات در راه‌های کشور در طول سال بالا است درخواست می‌شود که رانندگان در این ایام با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی مواظب خود و همراهان باشند، بی‌توجهی به آن سبب ایجاد حادثه و پشیمانی می‌شود.

برای بازگشت عجله‌ای نداشته باشید در صورت احساس خستگی و خواب آلودگی حتماً استراحت کنید. قانون هر دو ساعت رانندگی، یک ربع استراحت را فراموش نکنید.

شماره تلفن امدادی ۱۱۲ جمعیت هلال احمر به صورت ۲۴ ساعته، آماده پاسخگویی به مردم و امداد و نجات افراد حادثه‌دیده است.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *