سیاسی

خادمان قرآن کریم امروز با حضور رئیس‌جمهور تجلیل می‌شوند

امروز شاهد برگزاری بیست و نهمین دوره تجلیل از خادمان قرآن کریم هستیم که در دولت سیزدهم برای سومین بار همزمان با نمایشگاه قرآن و با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهوری در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

به گفته سیدعلی سرابی دبیر انجمن خادمان قرآن کریم، هدف از برپایی این مراسم، تقویت جریان قرآنی کشور با تقدیر از فعالان ممتاز در عرصه‌های قرآنی از جمله هنرمندان هنر‌های قرآنی، خوشنویسان، کاتبان قرآن، سینماگران قرآنی، پژوهشگران، مترجمان، اساتید حفظ، قرائت، تعلیم و تربیت قرآن و مدیران قرآنی است.

انجمن خادمان قرآن کریم با ۹ هدف مهم توسعه و ترویج همه جانبه فرهنگ قرآنی، به ویژه در میان قشر جوان کشور، حفظ و صیانت از ارزش‌های قرآنی، زمینه سازی تحقق آرمان‌های قرآنی امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری، ایجاد مجموعه‌ای فراگیر از جامعه قرآنی به منظور تعامل و هم‌اندیشی در زمینه‌های مختلف قرآنی، تثبیت و ارتقای هویت فرهنگی و اجتماعی جامعه قرآنی، ایجاد بستری برای گفتگو و تبادل نظر بین جامعه قرآنی، فراهم آوردن زمینه مشارکت فعالان قرآنی در جهت توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی، ایجاد انگیزه و بستر مناسب برای ارتقا و رشد اعضا و حمایت مادی و معنوی از خادمان قرآن کریم و فعالیت‌های قرآنی آنان راه اندازی شده است.

مطلب پیشنهادی:  مالیات بر ارزش افزوده کالا‌های اساسی به یک درصد کاهش یافت

تاکنون طی ۲۸ دوره ۳۱۲ خادم قرآنی در رشته‌های خوشنویسی، پژوهش، قرائت، حفظ، آموزش، ترجمه، مدیریت، صحافی، جلدآرایی، نگارگری، هنر هفتم و دیگر رشته‌های مربوط تجلیل شده اند.

سال گذشته محمدرضا پورمعین دبیر سابق انجمن خادمان قرآن با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای نگاه ویژه به بخش بانوان خادم به ایرنا گفت: به رئیس جمهور و محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد کرده ایم تا نگاه ویژه‌ای به بخش بانوان داشته باشیم و این افراد با جامعه بانوان سنجیده شوند نه با آقایان. چون در برخی رشته‌ها مانند قرائت و کار‌های سینمایی محدودیت‌هایی وجود دارد و لذا در رشته‌هایی مانند آموزش، داوری، حفظ و مربی گری قرآنی توجه بیشتری شود تا بتوانیم در خدمت جامعه بیشتری از بانوان باشیم.

وی افزود: البته تاکنون در این حوزه به بانوان توجه شده ولی انتظار می‌رود روش انتخاب و بررسی بانوان به صورت جداگانه محاسبه و مورد توجه قرار گیرد.

مطلب پیشنهادی:  توضیحات وحیدی درباره طرح تقسیم استان تهران

پورمعین همچنین گفت: اعطای نشان درجه یک هنری برابر با تصویب و اقدام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار قرار گرفته که آیین نامه آن در حال تدوین است.

«علیرضا معاف» معاون سابق قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آبان سال گذشته در دیدار اعضای مجمع خادمان قرآن با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اعطای نشان درجه یک هنر به خادمان قرآن گفته بود که این طرح در انتهای کار است و جلسات در این زمینه برگزار شده و به زودی به ثمر خواهد نشست.

منبع :ایرنا

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *