اقتصادی

آغاز فعالیت سامانه بارشی از امشب ۱۲ فروردین

 صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از آغاز فعالیت سامانه بارشی از امشب تا روز چهارشنبه خبر داد گفت: بارش باران، رعدوبرق، در ارتفاعات و نواحی سردسیر برف، وزش بادشدید، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد تگرگ، در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها همراه با مه در این چند روز شاهد خواهیم بود.

وی افزود: خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، مناطق شمالی استان‌های فارس و کرمان، ارتفاعات البرز، در مازندران و تهران، خراسان شمالی و شرق گلستان،  مرکزی، همدان، غرب و جنوب اصفهان، جنوب یزد درگیر این سامانه بارشی خواهند بود.

ضیائیان تاکید کرد: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، مه، وزش باد نسبتا شدید، لغزندگی و کاهش دید بویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال خسارت به نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد.

مطلب پیشنهادی:  محمدحسین فروزان مهر کیست؟

او گفت: احتیاط در سفر‌های برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی توصیه می شود.

وی یادآور شد:  با توجه آنکه فردا ۱۳ فروردین روز طبیعت است هم وطنان به دلیل احتمال آب‌گرفتگی رودخانه‌ها از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *