فرهنگی

افزایش تعداد پک‌های افطاری در نمایشگاه بین‌المللی قرآن + عکس

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

هنوز ساعت‌ها به شنیده شدن اذان مغرب مانده، که نیرو‌های تدارکاتی در تقلای چیدن سفره‌های افطاری برای مهمانان نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم هستند. در همان ابتدای شبستان سمت راست را به آقایان و سمت چپ را به خانم‌ها اختصاص دادند، تا همه دور یک سفره روزه خود را باز کنند.

سید محمد اطهری، مدیر بخش افطاری ساده نمایشگاه بین‌الملی قرآن کریم با اعلام این خبر که در اولین شب قدر ۶۷۰۰ پک افطاری به دست مردم رساندیم و امشب اعلام کردیم نزدیک به ۷۰۰۰ پک افطاری برایمان بفرستند، گفت: تا آخرین روز نمایشگاه قرآن سفره‌های افطاری برای عموم پهن است. 

 

سفره افطاری

اطهری ادامه داد: ساعت شروع فعالیت همکاران بخش افطاری حدود چهار ساعت قبل از شروع فعالیت نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است. یعنی همکارانمان از ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه در چایخانه مرکزی مصلی امام خمینی (ره) سماور‌ها را شارژ می‌کنند. این چایخانه تا ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه به زائران سرویس می‌دهد. تقریباً هر سری شارژ سماور‌ها ۱۲۰۰ لیتر آب مصرف می‌کند. یعنی سماور‌ها در چهار مرتبه با ۱۲۰۰ لیتر آب شارژ می‌شود. در مجموع، در طول یک روز ۴۸۰۰ لیتر آب برای شارژ فلاسک و چای مصرف می‌شود.

مطلب پیشنهادی:  چیدمان «ده هزار جهان» در موزه هنر‌های معاصر برپا شد

سفره افطاری

مدیر بخش افطاری ساده نمایشگاه بین‌الملی قرآن کریم با بیان اینکه تقریباً از ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه سفره‌های افطاری پهن می‌شود و حدود ۵۰۰۰ پک افطاری در سفره‌ها گذاشته می‌شود، گفت: از این تعداد نزدیک به ۲۷۰۰ پک برای بخش خانم‌ها و ۱۷۰۰ پک هم برای بخش آقایان است. بقیه پک‌ها مختص به سفره‌های افطاری خانوادگی است. در قسمت بخش برادران سفره‌های خانوادگی پهن می‌کنیم، که اگر خانواده‌ای تمایل داشت با هم روزه‌شان را باز کنند، به آنجا می‌روند. 

سفره افطاری

به گفته وی، در طول پنج شب ابتدایی نمایشگاه قرآن هم نزدیک به ۳۰ هزار پذیرایی از مهمانان و مدعوین داشتیم. ما شبی شش هزار پک به دست مردم می‌دهیم. 

سفره افطاری

اطهری در پاسخ به این سوال که با توجه به تخمینِ سه میلیونی بازدیدکنندگان از نمایشگاه قرآن آیا این پک‌های افطاری متناسب با این حجم از جمعیت مردم است؟ توضیح داد: ما هرچه به سمت انتهای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم می‌رویم، تعداد پک‌های افطاری را بیشتر می‌کنیم.

مطلب پیشنهادی:  استعداد‌های قرآنی باید شناسایی شوند

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *