اجتماعی

محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تردد در روز طبیعت (سیزده بدر)

 سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور رییس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم روزه دار در شب‌های قدر و ماه مبارک رمضان به نکات مهمی در خصوص تردد‌های شهروندان و مسافران نوروزی شهر تهران اشاره و تمهیدات و محدودیت‌های تردد را بیان کرد. 

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور افزود: با توجه به تقارن روز طبیعت با شهادت حضرت علی (ع) ممکن است بعضی از شهروندان برای افطار به بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها مراجعه کنند که بر همین اساس پلیس راهور تهران بزرگ برنامه ریزی لازم را جهت کنترل و روان سازی ترافیک در سطح شهر و خصوصا بوستان‌ها و تفرجگاه‌های مهم از جمله چیتگر، سرخه حصار، یاس فاطمی، لویزان طالقانی و … انجام داده است. 

وی گفت: تردد کلیه کامیون‌ها و تریلر‌ها باستثناء وسایل نقلیه حامل مواد سوختی و مواد غذایی فاسد شدنی در کلیه معابر شهر تهران در شب‌های قدر تا ۴ صبح و در روز طبیعت تا ساعت ۲۴ ممنوع است.
 
سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور همچنین به شهروندان و رانندگان توصیه‌هایی نیز داشت تا این روز را به خوبی وبه دور از حوادث و تصادفات سپری کنید.

مطلب پیشنهادی:  استعدادهای برتر سالمند در گنجینه‌های شهر معرفی شدند

پلیس راهور با تخلفات حادثه ساز همچون سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، حرکات مخاطره آمیز، حرکات مارپیچ و… رانندگان که خط قرمز پلیس است در این روز به جد برخورد می‌کند علاوه بر این و تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در این روز به محض مشاهده تخلفاتی از جمله جابجایی و حمل مسافر بیش از ظرفیت همچنین سوار نمودن مسافر در صندوق عقب اتومبیل، نشاندن اطفال در سمت چپ راننده و جابجایی مسافر در قسمت بار وانت ها، ضمن اعمال قانون از حرکت این وسایل جلوگیری بعمل خواهند آورد. 

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور بیان کرد: حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها ممنوع است رانندگان به تابلوی هدایت مسیر توجه بیشتری کنند و پلیس راهور با این تخلف به صورت جد برخورد می‌نماید و همچنین رانندگان می‌بایست پارک خودروی خود را در جایی مناسب و بدون ایجاد ترافیک و مزاحمت برای دیگران انتخاب و از توقف‌های دوبله و منجر به سد معبر پرهیز نمایند. 

مطلب پیشنهادی:  ترافیک روان در مسیر‌های بهشت‌زهرا (س)/ شهروندان زمان سفر را مدیریت کنند

وی افزود: در روز طبیعت تمامی همکاران بنده در معابر حضور دارند و طرح‌های ترافیکی مقطعی برقرار می‌کنند که نیاز به همکاری شهروندان دارد و از کلیه رانندگان تقاضا می‌شود با پلیس راهور همکاری لازم را صورت دهند و اگر مشاهده می‌کنند که پلیس راهور به صورت مقطعی محلی را مسدود می‌کند به جهت جلوگیری از گره‌های ترافیک و وران سازی رفت و آمد است و پلیس انتظار دارد که شهروندان عزیز همکاری لازم را در این خصوص با خدمتگزاران خود در پلیس راهور تهران بزرگ داشته باشند. 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان توجه داشته باشند که توقف در حاشیه بزرگراه به جهت سرعت بالا و احتمال وقوع حوادث جانی و مالی ممنوع می‌باشد پلیس راهور اجازه توقف و پارک حاشیه‌ای را به رانندگان نخواهد داد و حتما می‌بایست رانندگان و مراجعین به پارکینگ مراجعه نمایند چرا که توقف حتی لحظه‌ای هم در حاشیه بزرگراه بسیار خطرناک است. 

مطلب پیشنهادی:  کشف بیش از ۴۳۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی از سوی پلیس

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور اظهار داشت: امید است با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان گرامی در این روز هیچ گونه حادثه‌ای را شاهد نباشیم و شهروندان روز طبیعت را به خوشی و خرمی در پارک‌ها و بوستان‌ها سپری نمایند. 

همچنین ایشان در پایان عنوان داشت: شاید معدودی از رانندگان با دیدن خلوتی معابر در این روز با سرعت غیرمجاز در معابر تردد و از خلوتی سطح شهر جهت زودتر رسیدن و یا انجام حرکات نمایشی و لایی کشی بخواهند بهره ببرند که به این رانندگان توصیه میگردد جدا از سرعت و سبقت در معابر خلوت پرهیز نموده و فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است ضمن اینکه پلیس راهور فاتب به صورت محسوس و نامحسوس و از طریق سامانه‌ها و دروبین‌ها، حرکت رانندگان را در کلیه معابر شهر زیر نظر دارد و به صورت جدی و بدون هیچ گونه اغماضی با تخلفات حادثه ساز برخورد خواهد کرد.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *