سیاسی

مراسم احیای شب‌های قدر با حضور ایرانیان مقیم مالزی در کوالالامپور برگزار شد

مراسم احیای شب‌های قدر همزمان با شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در کوالالامپور با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مداحی حسین تفرشی مداح اهل بیت (ع) و با حضور ایرانیان مقیم این کشور در شامگاه روز یکشنبه (۱۲ فروردین) در شهر کوالالامپور برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به عظمت شب‌های قدر، گفت: شب قدر شب نعمت و رحمت فراوان خدا برای بندگانش در روی زمین است. 

وی انس با خدا، انس با قرآن و انس با دعا را از فرصت‌هایی دانست که ماه رمضان برای انسان فراهم می‌کند و خواستار توجه بیشتر مردم به ویژه قشر جوان به قرآن، این کتاب آسمانی شد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت: که شب‌های قدر بهترین فرصت برای خودسازی نفس است و باید از این شب‌های با ارزش برای نزدیکی به درگاه الهی استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی:  باهنر از قالیباف حمایت کرد

حجت الاسلام شهریاری، با اشاره به وقایع تلخ غزه و سکوت مجامع بین المللی، تصریح کرد: حضرت علی (ع) نمونه واقعی اجرای عدالت بود، در دنیای امروز هیچ ملتی به رستگاری و سعادت نخواهد رسید مگر اینکه حق مظلوم را از ظالم بگیرد.

وی اضافه کرد: این شب‌ها شب‌های ارزشمندی است و شب بازگشت است. همانگونه که در اتوبان‌ها دور برگردان‌هایی هست برای بازگشت از مسیر اشتباه، برای زندگی انسان هم خداوند دور برگردان‌هایی را قرار داده است و نامش را توبه نهاده است.

همچنین در این مراسم دکتر حبیب رضا ارزانی رایزن فرهنگی ج. ا. ا. در مالزی کوالالامپور، ضمن خیر مقدم به میهمان ویژه مراسم به اهمیت شب نزول قرآن اشاره کرد و افزود: شب قدر آنقدر اهمیت دارد که اگر انسان تمام سال را احیا کند تا عظمت آن را در یابد، عمل شایسته و سزاواری را انجام داده است. 

مطلب پیشنهادی:  آخرین نهاد مسئول استیفای حقوق مردم دیوان عدالت اداری است

وی گفت: بریدن از خود و وارستگی، پرواز به سوی بی نهایت و اتصال به اقیانوس بیکران رحمت الاهی، از موهبت‌های شب قدر است و باید آن را مغتنم شمرد.

در ادامه قرائت دعای جوشن کبیر به همراه مداحی و سینه زنی و اجرای دعای قرآن صورت گرفت و با پذیرایی سحرگاهان خاتمه یافت.

گفتنی است، در شهر کوالالامپور برنامه رسمی ایرانیان در شب‌های قدر در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با حضور حجت الاسلام شهریاری در کوالالامپور برگزار شد و همچنین در ایالت سلانگور مالزی هیات ایرانیان محبان الرسول (ص) نیز برنامه‌های معنوی خویش را در شب‌های نورانی قدر برگزار کردند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *