اجتماعی

ممنوعیت تردد کامیون‌ها تا فردا شب در تهران

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم روزه دار در شب‌های قدر و ماه مبارک رمضان به نکات مهمی در خصوص ترددهای شهروندان و مسافران نوروزی شهر تهران اشاره و تمهیدات و محدودیت‌های تردد را بیان کرد.

سرهنگ موسوی پور افزود: با توجه به تقارن روز طبیعت با شهادت حضرت علی (ع) ممکن است بعضی از شهروندان برای افطار به بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها مراجعه کنند که بر همین اساس پلیس راهور تهران بزرگ برنامه‌ریزی لازم را جهت کنترل و روان سازی ترافیک در سطح شهر و خصوصاً بوستان‌ها و تفرجگاه‌های مهم از جمله چیتگر، سرخه‌حصار، یاس فاطمی، لویزان طالقانی و … انجام داده است.

وی گفت: تردد کلیه کامیون‌ها و تریلرها به استثنا وسایل نقلیه حامل مواد سوختی و مواد غذایی فاسد شدنی در کلیه معابر شهر تهران در شب‌های قدر تا ۴ صبح و در روز طبیعت تا ساعت ۲۴ ممنوع است.

توصیه‌های رئیس پلیس راهور در روز طبیعت

سرهنگ موسوی پور همچنین به شهروندان و رانندگان توصیه‌هایی نیز داشت تا این روز را به خوبی و به دور از حوادث و تصادفات سپری کنند گفت: پلیس راهور با تخلفات حادثه ساز همچون سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، حرکات مخاطره‌آمیز، حرکات مارپیچ و… رانندگان که خط قرمز پلیس است در این روز به جد برخورد می‌کند علاوه بر این و تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در این روز به محض مشاهده تخلفاتی از جمله جابجایی و حمل مسافر بیش از ظرفیت همچنین سوار نمودن مسافر در صندوق عقب اتومبیل، نشاندن اطفال در سمت چپ راننده و جابجایی مسافر در قسمت بار وانت‌ها، ضمن اعمال قانون از حرکت این وسایل جلوگیری به عمل خواهند آورد.

مطلب پیشنهادی:  هیچ مشکل امنیتی در جابه‌جایی صندوق‌های رای پایتخت نداشتیم

سرهنگ موسوی پور بیان داشت: حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها ممنوع است رانندگان به تابلوی هدایت مسیر توجه بیشتری کنند و پلیس راهور با این تخلف به صورت جد برخورد می‌کند و همچنین رانندگان باید پارک خودروی خود را در جایی مناسب و بدون ایجاد ترافیک و مزاحمت برای دیگران انتخاب و از توقف‌های دوبله و منجر به سد معبر پرهیز کنند.

وی افزود: در روز طبیعت تمامی همکاران بنده در معابر حضور دارند و طرح‌های ترافیکی مقطعی برقرار می‌کنند که نیاز به همکاری شهروندان دارد و از کلیه رانندگان تقاضا می‌شود با پلیس راهور همکاری لازم را صورت دهند و اگر مشاهده می‌کنند که پلیس راهور به صورت مقطعی محلی را مسدود می‌کند به جهت جلوگیری از گره‌های ترافیک و روان سازی رفت و آمد است و پلیس انتظار دارد که شهروندان عزیز همکاری لازم را در این خصوص با خدمتگزاران خود در پلیس راهور تهران بزرگ داشته باشند.

مطلب پیشنهادی:  عشق فضای مجازی به جدایی زوج جوان منجر شد

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان توجه داشته باشند که توقف در حاشیه بزرگراه به جهت سرعت بالا و احتمال وقوع حوادث جانی و مالی ممنوع است و پلیس راهور اجازه توقف و پارک حاشیه‌ای را به رانندگان نخواهد داد و حتماً باید رانندگان و مراجعین به پارکینگ مراجعه کنند چرا که توقف حتی لحظه‌ای هم در حاشیه بزرگراه بسیار خطرناک است.

وی اظهار داشت: امید است با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان گرامی در این روز هیچ گونه حادثه‌ای را شاهد نباشیم و شهروندان روز طبیعت را به خوشی و خرمی در پارک‌ها و بوستان‌ها سپری کنند.

همچنین وی در پایان عنوان داشت: شاید معدودی از رانندگان با دیدن خلوتی معابر در این روز با سرعت غیرمجاز در معابر تردد و از خلوتی سطح شهر جهت زودتر رسیدن و یا انجام حرکات نمایشی و لایی کشی بخواهند بهره ببرند که به این رانندگان توصیه می‌گردد جدا از سرعت و سبقت در معابر خلوت پرهیز نموده و فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است ضمن اینکه پلیس راهور فاتب به صورت محسوس و نامحسوس و از طریق سامانه‌ها و دوربین‌ها، حرکت رانندگان را در کلیه معابر شهر زیر نظر دارد و به صورت جدی و بدون هیچ گونه اغماضی با تخلفات حادثه ساز برخورد خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:  جلوگیری از خروج ۲۶ هزار میلیارد تومان از منابع تامین‌اجتماعی

وی از شهروندان خواست از قرار دادن سبزه در قسمت بالای صندوق عقب و پرت کردن آن در سطح معابر جدا خودداری کنند و همچنین از هرگونه سرعت و سبقت و انجام هرگونه حرکات مخاطره‌آمیز در معابر شهر خودداری کرده و حتماً کمربند خود را بسته و به سرنشینان هم در این خصوص تذکر لازم را بدهند. موتورسواران گرامی نیز قبل از روشن کردن موتورسیکلت خود حتماً کلاه ایمنی را بر سر گذاشته و بعد اقدام به تردد کنند و برای ترک نشین خود نیز کلاه ایمنی تهیه کنند و از حمل بار اضافی و سوار کردن ترک نشین اضافه نیز جدا خودداری کنند تا شاهد بروز حوادث دلخراش در سطح معابر پایتخت نباشیم.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *