اقتصادی

سهام شرکت رسانه ای جنجالی ترامپ سقوط کرد!

به گزارش نبض بورس، ترجمه: پویا احمدی | سهام گروه رسانه و فناوری ترامپ در روز دوشنبه تقریباً ۱۸ درصد سقوط کرد، زیرا پلتفرم مادر Truth Social به دلیل تلاش برای پرداخت بدهی‌های مالی خود، تنها چند روز پس از انتشار عمومی از طریق SPAC، تردید‌ها و نگرانی‌هایی را درباره عملیات آن ایجاد کرد.

این شرکت در سال منتهی به دسامبر ۲۰۲۳، ۵۸.۲ میلیون دلار زیان خالص ثبت کرد، در حالی که سود خالص ۵۰.۵ میلیون دلار در سال قبل از آن بود. طبق یک افشا، درآمد سال گذشته ۴.۱۳ میلیون دلار گزارش شده بود که از ۱.۴۷ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲ بیشتر بود.

این شرکت گفت: «از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ و ۲۰۲۲، مدیریت تردید اساسی داشت که TMTG دارای وجوه کافی برای پرداخت بدهی‌های خود در سررسید آنها، از جمله بدهی‌های مربوط به اوراقی است که قبلاً توسط TMTG منتشر شده است.»

مطلب پیشنهادی:  ۳۶۱ هزار پروژه نهضت ملی مسکن تامین مالی شد

ترامپ مدیا گفت که انتظار دارد در آینده قابل پیش‌بینی زیان‌های عملیاتی و جریان‌های نقدی منفی ناشی از عملیات را متحمل شود، زیرا برای گسترش پایگاه کاربران خود تلاش می‌کند و شرکای پلتفرم و تبلیغ‌کنندگان بیشتری را جذب می‌کند.

سهام آن در اولین روز معاملاتی خود در ۲۶ مارس بیش از ۱۶ درصد افزایش یافت، زیرا سرمایه گذاران خرد از جمله حامیان رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، به سمت خرید سهام هجوم آوردند.

اما سهام از آن زمان تاکنون شاهد معاملات متلاطم بوده و برای دومین جلسه معاملاتی متوالی در روز دوشنبه سقوط کرد.

به طور جداگانه روز دوشنبه، یک قاضی در دلاور گفت که از شرکت و دیگر بنیانگذاران ترامپ مدیا، یعنی وسلی ماس و اندرو لیتینسکی خواسته تا در این ماه، تاریخی را برای جلسه استماع تعیین کنند تا مشخص شود که آیا این دو نفر باید ۸.۶ درصد از سهام شرکتی را که ادعا می‌کنند به آن‌ها بدهکار هستند، دریافت کنند یا خیر.

مطلب پیشنهادی:  مدیریت دیتا سنتر اختصاصی یکی از مزیت‌های رایان هم افزا است. (پارت اول)

ترامپ مدیا و این زوج در دادگاه‌های ایالتی دلاور و فلوریدا از یکدیگر شکایت کرده اند.

بنیانگذاران، ترامپ مدیا را به تلاش برای کاهش نامناسب سهام خود متهم کردند. شرکت در پاسخ گفت که آن‌ها نتوانسته اند سهام خود را به دست آورند و به دنبال سلب مالکیت آن‌ها بوده و از یک قاضی می‌خواهد تا اعلام کند که آن‌ها حق تعیین دو عضو هیئت مدیره را ندارند.

 

منبع: Reuters

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *