ورزشی

شافعی: ترفند استقلالی ها به حاشیه بردن سرخپوشان است/ پروژه واگذاری سرخابی ها شکست می خورد

محمود شافعی پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره بازی سرخپوشان برابر تیم صنعت نفت آبادان اظهار کرد: این بازی از حساسیت بالایی برخوردار است. ضمن اینکه تیم پرسپولیس برابر تیم ملوان برد اقتصادی به دست آورد و از آن طرف، تیم صنعت نفت آبادان در دقیقه ۹۰ برابر تیم استقلال خوزستان شکست خورد و  باخت  حریف آبادانی شرایط را برای پرسپولیس خیلی سخت کرده است.

بازی پرسپولیس  و صنعت نفت آبادان ۶ امتیاز ارزش دارد 

او افزود: امیدوارم سرخپوشان ۳ امتیاز کامل این بازی را بگیرند، چون قطع به یقین تیم استقلال در ۷ بازی باقی مانده خود شرایطش به گونه‌ای است که احتمال از دست دادن امتیازات را دارد و این تیم با تیم‌هایی بازی دارد که آنها به دنبال امتیاز گرفتن هستند تا وضعیت خودشان را در جدول رده بندی  سروسامان بدهند. اگر سرخپوشان برابر صنعت نفت برنده شوند علاوه بر اینکه ۳ امتیاز بیرون از خانه را گرفتند، ۳ امتیاز هم به خاطر شرایط جدولی از لحاظ روحی وروانی به آنها داده می‌شود و در مجموع ۶ امتیاز این بازی ارزش دارد.

شافعی تصریح کرد:  به هر حال باید ببینیم نکات فنی این بازی به چه صورت است.  بازیکنان پرسپولیس در بازی با ملوان با احتیاط بازی می‌کردند و بعد از اینکه گل را زدند به لاک دفاعی رفتند و انزلی چی‌ها هم موقعیت زیادی برای گل زدن داشتند و شرایط به نفعشان بود و تارتار یک تیم خوب، جنگنده، جوان و پرانرژی درست کرده است که از این نظر به این مربی تبریک می‌گویم.

مطلب پیشنهادی:  پیروانی: پرسپولیس نباید دغدغه مالی داشته باشد

رفیعی نشان داده لیاقت پیراهن پرسپولیس را دارد 

پیشکسوت پرسپولیس درباره اینکه عملکرد امیر رضا رفیعی گلر جوان را در درون دروازه چطور می‌بیند، گفت:  اوسمار شجاعت داشته و این گلر را در حضور علیرضا بیرانوند یکی، ۲ بار میدان داده است. به نظرم این گلر نشان داده که لیاقت پیراهن پرسپولیس را دارد و این رشادت و از خودگذشتی که در صحنه‌های فوتبالی داشت، شرایطی برای تیم به وجود آورده که به او اعتماد به نفس داده اند و دارد از مسئولیت  هیا خودش به نحو احسن استفاده می‌کند. امیدوارم در ادامه بازی‌ها شرایط خوبی داشته باشد و نوید یک گلر خوب در سطح کشور را بدهد.

استقلالی ها جنک رسانه ای درست می کنند 

او درباره اینکه استقلالی‌ها علیه سرخپوشان مصاحبه‌هایی انجام دادند و بیانیه‌هایی هم صادر کردند، گفت: به نظرم استقلالی‌ها دارند جنگ رسانه‌ای و حاشیه‌ای درست می‌کنند که پرسپولیس از آن حالت رقابتی که دارد که ۶ سال قهرمانی متوالی اش را مسجل کند،  دورش کنند  و این ترفند را عوامل رسانه‌ای شان انجام می‌دهند تا سرخپوشان را به حاشیه ببرند. اما بازیکنان و مدیریت پرسپولیس باتجربه هستند و اصلا فکر نمی‌کنم که به این مسائل ورود کنند و اصلا منطقی هم نیست روی این مسائل تمرکز کنند و باید با طیف خاطر بازیکنان روند بازی خود را حفظ کنند و نتایج را بگیرند و دل هواداران را شاد کنند تا به قول معروف بتوانند به سلطه ۶ سال قهرمانی ادامه بدهند و سال‌های خوبی را برای هواداران رقم بزنند.

مطلب پیشنهادی:  آزمون: هواداران رم باورنکردنی هستند/ دروسی انتخاب درستی بود

مطمئن هستم استقلال امتیاز از دست می دهد 

شافعی درباره اینکه شانس کدامیک از تیم‌های پرسپولیس و استقلال را برای قهرمانی بیشتر می‌داند، بیان کرد: من مطمئن هستم که استقلال امتیاز از دست می‌دهد و پرسپولیس به روند قهرمانی هایش در ۶ سال اخیر ادامه می‌دهد.

پرسپولیس و استقلال با این روند واگذاری آسیب می بینند

پیشکسوت پرسپولیس درباره واگذاری سرخپوشان به ۴ بانک به طور مشترک و انتقال سهام آبی پوشان به پتروشیمی خلیج فارس را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: به نظرم اگر در این مسیر برای واگذاری بروند هر ۲ تیم لطمه و آسیب می‌بیننند، چون مالکیت باشگاه‌ها به صورت مشترک می‌شود و اتفاقات فوتبالی در مدیریت تاثیر می‌گذارد  و واقعا این ۲ تیم در لبه پرتگاه قرار می‌گیرند.

روند واگذاری مالکیت سرخابی ها اشتباه است 

او افزود:  به نظرم از این  نوع واگذاری باید ۲ باشگاه خارج شوند و بیایند به صورت مستقل  و با برنامه اینها را به شرکت‌های خصوصی واگذار کنند که در آمد زایی داشته باشند. اکنون بانک‌ها صاحب این ۲ باشگاه شوند چه درآمدی حاصل می‌شود. در حالی که اگر یک کارگروه اقتصادی داشته باشند که بتواند مالکیت سرخابی‌ها را به شرکت‌های خصوصی بدهند می‌توانند از همه برند پرسپولیس و استقلال استفاده بهینه ببرند و سودآوری داشته باشند. معتقدم این روند واگذاری غلط است و مطمئنا این پروژه شکست خواهد خورد.

مطلب پیشنهادی:  پایان مسابقات بخش تالو انتخابی تیم ملی با معرفی نفرات برتر/ قهرمانان ساندا فردا مشخص می‌شوند

امیدوارم صنعت نفت بعد از بازی با پرسپولیس همه امتیازات را بگیرد 

شافعی درباره اینکه نتیجه بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان را چطور پیش بینی می‌کند، گفت: من فکر می‌کنم تیم پرسپولیس ۲ بر یک این بازی را برنده می‌شود. با توجه به اینکه ۳ امتیاز این بازی برای پرسپولیس مهم است، ان شا الله این بازی را پیروز می‌شود. من سابقه بازی در تیم صنعت نفت را دارم و کاپیتان این تیم بودم و ان شا الله بعد از بازی با پرسپولیس بتواند  بقیه امتیازات را بگیرد و در لیگ باقی بماند.

 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *