اقتصادی

یک شکلات‌ساز سوئیسی در حوزه کشاورزی کاکائو سرمایه‌گذاری می‌کند!

به گزارش نبض بورس، ترجمه: پویا احمدی | شرکت Barry Callebaut AG در حال سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی کاکائو است، زیرا قیمت ماده اولیه شکلات در حال افزایش شدید است و سود شیرینی‌پز‌ها و شکلات ساز‌ها را کاهش می‌دهد.

این شرکت در بیانیه مطبوعاتی روز پنجشنبه خود اعلام کرد که این شکلات‌ساز سوئیسی با مزارعی در برزیل و اکوادور همکاری می‌کند تا «بهترین روش‌ها را به منظور ایجاد یک مدل فناوری پیشرفته مقیاس‌پذیر و سودآور برای کشاورزی پایدار کاکائو توسعه دهد».

این رویکرد در حالی صورت می‌گیرد که کمبود شدید کاکائو باعث افزایش قیمت‌های بی‌سابقه شده و سال‌ها کمبود سرمایه‌گذاری مزمن در کشور‌های کلیدی غرب آفریقا را در کانون توجه قرار داده است، که توانایی کشاورزان را برای جلوگیری از بیماری‌ها و خطرات آب‌وهوایی مختل کرده است.

این شرکت در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «ابتکار کشاورزی آینده» با هدف «تأثیر کاتالیزوری برای دیگران برای سرمایه‌گذاری در کشاورزی و ایجاد مشارکت با کشاورزان برای مدرن‌سازی کشاورزی پایدار کاکائو در مقیاس» است.

مطلب پیشنهادی:  خطر انقراض ۵ گونه ماهیان خاویاری دریای خزر

Barry Callebaut یک قرارداد اولیه برای همکاری با یک مجموعه تجارت کشاورزی در باهیا در برزیل، برای توسعه ۵۰۰۰ هکتار زمین امضا کرده است. بر اساس این اطلاعیه، املاک ۶۴۰ هکتاری این شرکت در دره سرسیتاس اکوادور نیز بخشی از این طرح خواهد بود.

استیون رتزلاف، رئیس فعلی کاکائو جهانی، رئیس اجرایی FFI خواهد شد و به مدیر عامل، پیتر فلد گزارش می‌دهد. همچنین آلن فریموند رئیس جدید کاکائو جهانی خواهد شد.

رتزلاف در بیانیه مطبوعاتی گفت: «من متقاعد شده‌ام که با FFI، ما نه تنها کشاورزی کاکائو را به سطح صنعتی خواهیم رساند، بلکه به نرمال و پایدار شدن وضعیت موجودیت کاکائو نیز کمک خواهیم کرد.»

 

منبع: Bloomberg

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *