سیاسی

به تقویت روابط دفاعی با روسیه ادامه می‌دهیم

کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در مراسمی به مناسبت روز ارتش در این کشور، تاکید کرد که طرف ایرانی عملیات تلافی جویانه علیه رژیم صهیونیستی اسرائیل را پایان یافته می‌داند و قصد آغاز یک درگیری نظامی در منطقه را ندارد، ولی در صورت ادامه اقدامات خصمانه از سوی دولت یهود، تهران آماده است با منابع و توان نظامی بیشتری به آنها پاسخ دهد.

این دیپلمات گفت: ما معتقدیم که عملیات تلافی جویانه به پایان رسیده است، اما اگر رژیم اسرائیل و همدستان غربی آنها تصمیم به اقدامات مجددی علیه کشور ما بگیرند، مسلماً با ابزار و توان نظامی جدی تری به آنها پاسخ خواهیم داد.

کاظم جلالی همچنین اعلام کرد که تهران به توسعه همکاری‌های نظامی-فنی خود با مسکو ادامه خواهد داد.

سفیر ایران تاکید کرد: همکاری‌های نظامی-فنی بین روسیه و ایران علیه کشور‌های ثالث نیست و تنها در راستای تامین امنیت دو کشور و تقویت ثبات در منطقه اجرا می‌شود. 

مطلب پیشنهادی:  طرح الزام ثبت رسمی اموال غیرمنقول در آستانه نهایی‌شدن

او برخی ادعا‌های کشور‌های غربی مبنی بر استفاده از همکاری روسیه و ایران در مناقشات منطقه‌ای، از جمله درگیری نظامی در اوکراین را رد کرده و افزود: البته به رغم شرایط کنونی، ایران قصد دارد به تقویت روابط دفاعی با روسیه مطابق با قوانین بین‌المللی ادامه دهد.

این هفته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به ابتکار طرف ایرانی با ابراهیم رئیسی، همتای ایرانی خود تلفنی گفتگو کرد و در جریان آن، پوتین از جمله تمایل خود برای توسعه بیشتر همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف از جمله اجرای پروژه‌های زیربنایی در ایران را ابراز کرد.

منبع:  خبرگزاری تاس

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *