سیاسی

تعطیلی پنجشنبه‌ها می‌تواند باعث لطمه به اقتصاد کشور شود

نماینده مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های آخر هفته در کشور اظهار کرد: موضوعات مختلفی در این زمینه مطرح شد. مثلا بحث همکاری‌های تجاری با سایر کشور‌ها که روز‌های شنبه و یکشنه تعطیل هستند. اما این مسئله مخالفینی هم دارد و کمیسیون اجتماعی روز‌های پنجشنبه و جمعه را به عنوان روز‌های تعطیل تایید کرده و دولت هم در لایحه خود روز مشخص نکرده است.

وی ادامه داد:‌کمیسیون اجتماعی در گذشته جمعه و شنبه را تایید کرده بود و اکنون، اما نظر خود را به پنجشنبه و جمعه تغییر داده است.

بابایی کارنامی افزود: به نظر من این اتفاق و تعطیلی پنجشنبه نظراتی وجود دارد که به اقتصاد کشور ضربه می‌زند. اگر تعطیلی شنبه بود حتما مراودات اقتصادی و بین المللی بیشتر می‌شد و هم در رشد و بهره وری اتفاقات بهتری می‌افتاد و هم رضایت مندی کارمندان بیشتر می‌شد. اما نظر کمیسیون چیزی خلاف این بحث‌ها بود و باید منتظر مطرح شدن این طرح در صحن علنی مجلس باشیم.

مطلب پیشنهادی:  رژیم صهیونیستی در روز جهانی قدس پاسخ لازم را دریافت خواهد کرد

وی ادامه داد: با این طرح دو روز کامل در کشور تعطیل است و دیگر مثل گذشته که پنجشنبه‌ها نیمه تعطیل نخواهد ماند. یعنی ما داریم روز چهارشنبه را به پنجشنبه‌ای جدید تبدیل می‌کنیم و همین گونه مملکت را تعطیل می‌کنیم.

وی افزود: چهارشنبه‌ها ظهر ادارات کشور تعطیل می‌شود. پنجشبه و جمعه هم تعطیل است ْ شنبه و یکشنبه هم کشور‌های خارجی تعطیل هستند. اتفاقی که چندان برای اقتصاد کشور جالب نیست.

این نماینده مجلس در انتها گفت: تعطیلات مناسبتی در کشور ما در مقایسه با کشور‌های دیگر جهان زیاد نیست، اما نتیجه تعطیلی پنجشنبه و جمعه باعث می‌شود قدرت دولت گرفته شود و احساس می‌کنم که تصویب این موضوع به اقتصاد کشور بیشتر از همیشه لطمه می‌زند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *