اجتماعی

تکمیل طرح جامع آب خام شهر تهران در سال جاری

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از ۲۷ پروژه شهری منطقه ۲ که در قالب یکصد و هفدهمین پویش امید و افتخار برگزار شد، گفت: برای سال ۱۴۰۳ حدود بیش از ۳ هزار میلیارد تومان به حوزه آب و پساب و روان‌آب در بودجه دیده شده است. این بودجه به غیر از توسعه فضای سبز و ایجاد بوستان‌ها است. بعد از انقلاب، ۳۱ برابر توسعه فضای سبز و ایجاد بوستان‌ها را در شهر تهران داشتیم. تملک ۲۰ باغ برای اضافه شدن به فضای سبز شهر تهران در برنامه است. همچنین در سال ۱۴۰۲ دو میلیون و پانصد هزار اصله درخت غرس شده است.

وی افزود: تدوین طرح جامع آب خام شهر تهران موضوع مهمی بود که برای آبیاری فضای سبز و مدیریت آن، ضرورت داشت که تدوین این طرح جامع، در سال جاری تکمیل شود.

مطلب پیشنهادی:  بازدید معاون استاندار تهران از ستاد خدمات سفر و پایگاه‌های امدادی اسلامشهر

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه با همکاری یکی از دانشگاه‌ها، در ۱۵ ماه آینده یک سیاهه انتشار جدید در حوزه آلودگی هوا منتشر می‌شود، گفت: برقی سازی خودروها، اتوبوس و تاکسی‌های برقی قطعا به آلودگی هوا کمک می‌کند که البته در این مدت تخریب‌هایی در این زمینه انجام شده که البته مدیران شهری باید اقدامات سازنده و مفید خود را ادامه دهند و نسبت به تخریب‌ها در زمینه برقی سازی ناوگان توجهی نکنند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *