سیاسی

عملیات وعده صادق چه دستاوردهایی داشت؟

صبح دیروز رسانه‌ها خبر از صدای انفجار در اصفهان دادند. خبر‌ها حاکی از آن بود که صدای نسبتا شدیدی در شرق استان اصفهان بر اثر هدف قرار گرفتن چند ریزپرنده ناشناس ایجاد شده بود.

امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره صدای انفجار در اصفهان گفت: انفجار در آسمان اصفهان مربوط به تیراندازی سامانه‌های پدافند ضد هوایی به شئ مشکوکی بوده که هیچ حادثه و خسارتی در پی نداشته است.

امیر سرتیپ دوم میهن‌دوست ارشد نظامی ارتش در استان اصفهان هم اعلام کرد: شنیده شدن صدای نسبتا شدید در شرق اصفهان، مربوط به شلیک پدافند هوایی اصفهان به یک شیء مشکوک بوده و هیچ خسارت و حادثه‌ای نداشته‌ایم.

با اینکه رسانه‌های غربی دائم می‌گویند انفجار در اصفهان به دلیل حمله اسرائیل بوده، اما این رژیم واکنشی در پذیرفتن آن نداشته است البته اگر بر فرض این کار را صهیونیست‌ها کرده باشند باز هم جرات ندارند که به‌طور علنی اعلام کنند که این حمله را انجام داده‌اند، چون ایران بعد از عملیات وعده صادق در بامداد ۲۶ فروردین اعلام کرد اسرائیل در صورت هرگونه اقدام علیه ایران پاسخ سخت‌تری دریافت می‌کند و صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که ایران چه پاسخی به آنها خواهد داد.

رژیم صهیونیستی که هفت ماه پیش پس از ضربه شستی که از حماس در عملیات طوفان الاقصی خورد تا به امروز مردم مظلوم غزه را هدف انواع و اقسام سلاح‌های خود قرار داده و دست به نسل‌کشی زده است.

اسرائیل در ابتدا سردار سید رضی موسوی را در ۴ دی ۱۴۰۲ به شهادت رساند سپس در ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ با حمله تجاوزکارانه به کنسولگری ایران در دمشق پایتخت سوریه هفت نفر از هموطنانمان از جمله سردار زاهدی را به شهادت رساند که این امر باعث شد تا جمهوری اسلامی ایران با عملیات وعده صادق در ۲۶ فروردین پاسخ دندان‌شکنی به رژیم اشغالگر قدس بدهد و هیمنه پوشالی صهیونیست‌ها و متحدانش مثل آمریکا، انگلیس و فرانسه را نابود کند.

دستاورد‌های عملیات وعده صادق

مهدی سعادتی بیشه‌سری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: یک اتفاق مهم و تاریخ‌ساز در جهان اتفاق افتاده است و رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی برای خود یک حریم امنیتی با حمایت‌های نظام سلطه ایجاد کرده بود و کسی نبود به ظلم و جنایت آنها پاسخ دهد البته باید گفت دشمنان ما با پیروزی انقلاب اسلامی صدمات زیادی خوردند.

مطلب پیشنهادی:  ایران در پیامی مکتوب به آمریکا هشدار داد

مهدی سعادتی بیشه‌سری

وی اظهار کرد: من یادم است وقتی در مدینه بودم شیعیان عربستان می‌گفتند شما پرچمدار مبارزه با رژیم صهیونیستی هستید و الان ایران اسلامی با قامت مستحکم و استوار به دنیا نشان داد که سر سازش با کشوری که علیه منافع ملی ایران اقدام می‌کند، ندارد و همان‌طور که در هشت سال دفاع مقدس نشان داده در مقابل دشمنان می‌ایستد.

سعادتی بیشه‌سری ادامه داد: شهیدان مدافع حرم و حاج قاسم‌ها در سوریه و عراق از طرف همه بشریت در برابر تروریست‌های داعش ایستادند و امروز یک فصل جدید و برگ زرین دیگری با عملیات وعده صادق به تاریخ کشورمان اضافه شده است و ایران توانست در دفاع مشروع از خود به خاک مذلت حمله ببرد.

نماینده مردم بابل در مجلس بیان کرد: حمله ایران به اسرائیل پیام‌های گسترده‌ای داشت و موضوع ایستادگی ملت ایران بود، چون حمله به اسرائیل خواسته ملت ما بود البته نه‌تن‌ها ۸۵ میلیون ایران بلکه یک میلیارد و خرده‌ای مسلمان در سراسر دنیا و همه مستضعفین جهان از این حمله خوشحال شدند و جشن و پایکوبی در این کشور‌ها انجام شد.

وی گفت: شکستن ابهت نداشته صهیونیست‌ها، اراده ملت، خواسته رهبر انقلاب به نمایندگی از مردم و حق دفاع مشروع ما باعث ایجاد عملیات وعده صادق شد، چون یک ظلم و تعدی آشکار به ما شده بود که براساس اصل ۵۱ منشور ملل متحد اجازه دفاع داشتیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: دستاورد دیگر عملیات وعده صادق این است که از قبل اعلام شده بود ایران انتقام می‌گیرد لذا حکم رهبر انقلاب باعث شد تا نیرو‌های مسلح بر خود این امر را واجب ببینند و اگر مدت زمان پاسخگویی به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در سوریه طولانی شد برای طراحی درست و ضربه کاری و اساسی بود، چون یک عملیات عظیمی در بعد الکترونیک، موشکی و پهپادی شکل گرفت که تاریخ تا به حال آن را به خود ندیده است.

سعادتی بیشه‌سری بیان کرد: بحث دیگر در خصوص عملیات وعده صادق پاسخ به شایعات و لجن‌پراکنی‌هایی بود که دشمن بعضا با استفاده از اذناب و پایگاه‌های داخلی خود که می‌گفتند ایران توانایی پاسخ‌گویی را ندارد انجام شد، چون می‌گفتند ایرانی‌ها شوخی می‌کنند چراکه موشک‌هایشان برد ندارد و نمی‌تواند هزار کیلومتر را طی کند، اما ایران به آنها قدرت خود را نشان داد و عملیات وعده صادق صحنه کوچکی از قدرت نظامی و بازدارندگی ایران اسلامی بود و این عملیات خط بطلانی به آن شایعات کشید و توانست مایه امیدواری و خوشحالی مردم عزیز منطقه و ایران اسلامی باشد.

مطلب پیشنهادی:  دعوت از همه کشور‌ها برای پیوستن به جنبش «تعهد به خانواده»

وی تصریح کرد: دستاورد بعدی عملیات وعده صادق بحث ایجاد امید، نشاط و امیدواری برای مردم منطقه و جهان بود و مسئله دیگر این است که باعث شکست سیاست‌های آمریکایی و صهیونیستی در حضور کشور‌های ناتو بود، چون اینها می‌گفتند نمی‌گذاریم ایران حمله کند و آن را مهار می‌کنیم، اما گنبد آهنین و سپر‌های دفاعی آنها برایشان کارآیی نداشت و نظام سلطه شکست مفتضحانه‌ای خورد.

نماینده مردم بابل در مجلس بیان کرد: مردم فلسطین به شدت از عملیات وعده صادق خوشحال شدند و مردم غزه نسبت به قبل امیدوارتر شدند و دیدند که برای اولین بار یک کشوری مثل ایران اسلامی به میدان آمده است و رژیم صهیونیستی را مات و مبهوت و گیج کرده است.

سعادتی بیشه‌سری افزود: دستاورد دیگر بعد اسلامی و انسانی عمل کردن ایران است. ایران به مردم اسرائیل و شهرک‌هایش ضربه نزند بلکه تمرکز موشک‌های دقیق و پهپاد‌های ما بر روی مراکز نظامی اسرائیل بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: امنیت منطقه باید توسط کشور‌های منطقه تامین شود و ما نباید به هیچ‌کسی وابسته باشد و ما به نیرو‌های مسلح، نیرو‌های هوافضای سپاه افتخار می‌کنیم و جا دارد از فرمانده دلاور آن سردار حاجی‌زاده، وزارت دفاع و ارتش صمیمانه تشکر کنیم.

وی ادامه داد: مردم ما در روز قدس خواستند که این عملیات اتفاق بیفتد و حمایت مردم پشتیبان عملکرد قوی و بازدارنده دفاع مشروع ما بود.

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: مردم دنیا می‌دانند سازمان ملل و شورای امنیت دست‌پرورده آمریکا و نظام سلطه است، چون همیشه حامی ظالمان و مستکبران بودند و و براساس عدالت عمل نکردند.

سعادتی بیشه‌سری اظهار کرد: کامرون وزیر خارجه انگلیس به وزیر خارجه ما گفت من تا صبح خوابم نبرد، اما بیش از ۳۴ هزار شهید و هفتاد هزار خانه‌ای که در غزه تخریب شده و باید به وی گفت شما باید چند سال خوابت نبرد و این حرف نشان می‌دهد شما انگلیسی‌ها عنصر نامشروع هستید و به همراه آمریکا، ناتو و برخی از کشور‌های منطقه در جنایات اسرائیل سهیم هستید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: همه دنیا به‌طور مستقیم و غیرمستقیم اعلام کردند که دفاع مشروع حق ایران است. اینکه ما را تهدید می‌کنند از سال ۵۷ تا به امروز همیشه بوده و در هشت سال دفاع مقدس مگر حق ما را دادند که هزار میلیارد دلار خسارت وارد شد و ۲۳۰ هزار شهید دادیم آیا سازمان ملل و شورای امنیت کاری کردند.

مطلب پیشنهادی:  فهرست نامزد‌های جبهه مردمی ایران قوی در ۲۲ حوزه اعلام شد

وی گفت: اقدامات آنها از سر دریوزگی است، چون سیلی محکمی از ما خوردند و سیلی محکم ما به دلیل جایگاه و اقتداری است که ملت ما دارد و با این اقتداری که ایران از خود نشان داد اعلام می‌کنیم اگر هر کشوری بخواهد دست به اقدامی علیه ما بزند در هر منطقه و جهان پایگاه‌هشان هیچ امنیتی نخواهد داشت.

افزایش نقش بازدارندگی ایران با عملیات وعده صادق

عبور از گنبد آهنین هم در عملیات طوفان الاقصی و هم در عملیات وعده صادق دو شکت بزرگ نظامی برای رژیم صهیونیستی است که اسرائیل به خیال خام خود شکست در طوفان الاقصی را با قتل‌عام مردم غزه پاسخ می‌دهد، اما شکست در عملیات وعده صادق را نمی‌تواند جبران کند، چون ایران کشوری نیست که در برابر تهدیدات صهیونیست‌ها پاپس بکشد.

محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در حقیقت عملیات وعده صادق نقش بازدارندگی داشت چراکه ایران در مقابل کشور‌هایی که تهدید نظامی می‌کنند با هیچ‌کس شوخی ندارد و خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران منافع ملی است و هر کس منافع ملی را مورد تهاجم قرار دهد یقینا با پاسخ‌های محکم ایران مواجه خواهد شد.

محمدصالح جوکار

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس اظهار کرد: آنچه اهمیت داشت حرکت‌ها و دقت در این عملیات بود البته عملیات وعده صادق خلاقانه و نوآورانه بود، چون عبور دادن موشک‌ها و پهپاد‌ها از گنبد آهنین رژیم صهیونیستی کار بسیار خارق‌العاده‌ای بود که انجام شد.

کابینه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که که از قبل از طوفان الاقصی با مشکلات زیادی مواجه بوده همواره با راه‌اندازی جنگ به‌دنبال منحرف کردن افکار عمومی این رژیم برای بقای دولت خود بوده است، اما همچنان انتقادات به او وارد است و مردم سرزمین‌های اشغالی خواهان کناره‌گیری او هستند و روز گذشته به‌دلیل ناتوانی دولت او در آزادی اسرای اسرائیلی از حماس بار دیگر مردم نتانیاهو اعتراض کردند.

رژیم صهیونیستی امروز بیش از هر زمان دیگری به نابودی نزدیک شده و تحقق نابودی رژیم در گروی همکاری کشور‌های مسلمان است تا این غده سرطانی برای همیشه از منطقه محو شود.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *